«І обнялися береги, одного вічного народу» Бібліомікс

В історії будь-якої держави є події, котрі мають величезний вплив на її майбутнє, стають визначальними в її розвиткові. Такою подією для України стало проголошення 22 січня 1919 року злуки українських земель.

До того часу Україна була розколота, українські землі століттями перебували під зверхністю різних держав. ЇЇ постійно шматували, вона ставала предметом суперечок між державами-сусідами. Протягом сторіч однією з найважливіших проблем українського національно-визвольного руху була справа об'єднання західних і східних земель в єдиній, соборній, незалежній Українській державі.
   Кажуть історія повторюється, адже ми маємо кроваву боротьбу за незалежність на сході України, і знову видно слід нашого сусіда. Не можна допустити повторення подій, що після 1919 року призвели до втрати волі народу і територіальної цілісності держави. З нагоди Дня Соборності України бібліотекарі коледжу провели онлайн-бібліомікс. Студенти почули змістовну інформацію про Акт злуки, ознайомились з  матеріалами які містять розповіді про  події на Софіївському майдані, спомини їх про цю дату.

Для курсових керівників пропонуємо ознайомитись з матеріалами про День Соборності України, про історію України та її державотворення.

Шановні студенти та викладачі! Пропонуємо вам ознайомитись з добіркою матеріалів до Дня Соборності України.

Одна Батьківщина і двох не буває [Текст] : [позакласний виховний захід до Дня Соборності] // Позакласний час. – 2018. – № 12. – С. 10–11.
   Ще на нашій Україні піснь гучна розляже [Текст] : [тематичний вечір до Дня соборності України] / із досвіду роботи Донецького обласного навчально-методичного центру культури // Позакласний час. – 2011. – № 12. – С. 97-98..
Андрієнко, С. В. Соборність України. Естафета поколінь: від діда-прадіда [Текст] : [сценарій виховного західу : 7–9 кл.] / С. В. Андрієнко // Виховна робота в школі. – 2012. – № 12. – С. 26–29.
   Марафон єдності "Теплота наших рук і сердець єднає мости українських душ в усьому світі" [Текст] : до Дня соборності України / О. С. Бакалович, С. Б. Давидчук, О. П. Дзюба, В. В. Яневич // Виховна робота в школі. – 2016. – № 12. – С. 37–45.
   Бєляєва, І. П. "Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг" [Текст] : [сценарій виховного заходу] / І. П. Бєляєва, Т. В. Стонкус // Шкільний бібліотекар. – 2016. – № 12. – С. 20–23.
   Бєляєва, І. П. Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг! [Текст] : [сценарій виховного заходу] / І. П. Бєляєва, Т. В. Стонкус // Класному керівнику. Усе для роботи. – 2017. – № 11. – С. 2–6.
   Бєляєва, І. П. Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг! [Текст] : [сценарій виховного заходу] / І. П. Бєляєва, Т. В. Стонкус // Класному керівнику. Усе для роботи. – 2016. – № 12. – С. 42–46.
   Гарнійчук, В. Єднайтесь, браття українці [Текст] : сценарій проведення виховного заходу до Дня Соборності України (22 січня) / В. Гарнійчук // Історія в школі. – 2016. – № 1. – С. 15–17.
   Гарнійчук, В. Єднайтесь, браття українці! [Текст] : виховний захід до Дня Соборності України для учнів 7–9-х класів / В. Гарнійчук // Шкільний світ. – 2016. – № 23. – С. 8–15.
   Голенко, З. Свято Єднання [Текст] : сценарій свята до Дня Соборності України / З. Голенко, Н. Цап // Шкільний світ. – 2018. – № 15. – С. 25–28.
   Дашко, М. День соборності України. Від минулого до сьогодення [Текст] : сценарій заходу для всієї школи / М. Дашко // Школа. – 2019. – № 10. – С. 50–60. – Бібліогр. в кінці ст.
   Кострицька, З. До дня Соборності України [Текст] : виховний захід / З. Кострицька // Початкова школа. – 2018. – № 12. – С. 56–57. – Бібліогр. в кінці ст.
   Мирна, О. М. Співаєм славу тій події і тепер [Текст] : година спілкування : [виховний захід до дня Соборності України] / О. М. Мирна // Вихователю ГПД. Усе для роботи. – 2018. – № 11. – С. 2–5.
   Панченко, М. Об'єднаймося ж, брати мої! [Текст] : літературно-мистецьке свято до дня Соборності України / М. Панченко, Т. Юнцова // Позашкілля. – 2017. – № 1. – С. 50–53.
   Петренеко, М. М. Розквітай, моя Україно! [Текст] : [сценарій святкування Дня Соборності] / М. М. Петренеко // Позакласний час. – 2017. – № 12. – С. 6–7.
   Прядко, О. Соборна, єдина моя Україна [Текст] : виховна година до Дня Соборності України / О. Прядко // Профтехосвіта. – 2017. – № 2. – С. 27–29.
   Савенко, Н. І. Виховна година до Дня соборності України [Текст] / Н. І. Савенко // Нива знань. – 2016. – № 2. – С. 39–41.
   Тісліченко, О. А. Виховний захід до річниці Дня соборності України [Текст] / О. А. Тісліченко // Історія та правознавство. Позакласна робота. – 2016. – № 1. – С. 33–35.
   Сценарій виховного заходу, присвяченого Дню Соборності України.- http://libkor.com.ua/php/fulltext_files/004_Vuhovnuy_zahid.pdf .- Назва з екрану.
   22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ. ІНФОРМАЦІЙНІ .-МАТЕРІАЛИ.-https://old.uinp.gov.ua/news/22-sichnya-den-sobornosti-ukraini- informatsiini-materiali.- Назва з екрану.
   До Дня Соборності України: Сценарій виховного заходу. - https://school200.io.ua/s946056/do_dnya_sobornosti_ukraeni.- Назва з екрану.