Впровадження інноваційних технологій, оптимальних форм організації виховної роботи зі студентами в бібліотеці

   Сучасна бібліотека педагогічного  коледжу – важлива частина його інформаційного простору, бо саме вона складає первинну базу інформаційних ресурсів на допомогу навчальному та виховному процесам.
   Новий навчальний процес вимагає нових форм і методів роботи. Реформування системи роботи  бібліотеки тісно пов'язане з процесами їхньої інформатизації та комп'ютеризації.  Бібліотека коледжу повинна демонструвати студентові все­осяжне багатство наявних інформаційних техно­логій. Тому із встановленням комп’ютерної техніки відкрилися нові можливості як для студента, так і для бібліотечних працівників. Саме комп’ютер допомагає провести будь-який захід чи бібліотечний урок на високому рівні – цікаво, захопливо, сучасно…

    Колектив бібліотеки перебуває у постійному творчому пошуку з метою  зацікавлення  сучасного  студента.  Так,  вже  традиційними  стали  екскурсії-подорожі бібліотекою, під час яких  проводяться експрес-заняття з розкриття книжкових фондів ,  правилами  користування каталогом, бібліотекою.  Працівники  бібліотеки  намагаються  максимально  задовольнити  потреби  студента  і викладача необхідною інформацією.

     Так, в цьому році ми започаткували нову форму спілкування зі студентами у вигляді комплексного заходу на певну тематику, в межах якого готуються  традиційна  книжкова  виставка,  мультимедійна презентація  та  інформаційні ресурси з даної теми. Це організація таких виховних заходів,  як літературні години «Європа – цивілізаційний вибір України», «Бібліотека -  храм науки»; літературні подорожі «Путивль, овіяний віками», «Перлина Сумщини»; усні журнали «Це скромне диво спілкування», «Макаренко – педагог і письменник»; історичні години «Соборність як основа української духовності», «Безсмертя полум’яних літ» та ін.

    Використання мультимедійних презентацій дає змогу більш яскраво та наочно ознайомити студентів із різноманітною інформацією.  Ці заходи сприяють формуванню в студентів громадянської свідомості, інтелектуальному розвитку особистості, прагнення до постійного професійного росту.
   Дієвою формою виховного впливу бібліотеки на студентів є і виставкова діяльність, де також використовуються нові форми. Цікаво оформлена і вдало розміщена виставка прикрашає бібліотеку, викликає бажання підійти, подивитися, взяти книгу для читання. З цією метою бібліотекарями оформлюютьс явиставки у формі інсталяцій: «Бібліотека-мудрість книг і щедрість серця», «50 років дошкільному закладу», «Новий рік», «День святого Валентина», «Світоч української культури» (до дня народження Т.Г.Шевченка), «Поезія – сила чарівна»;, книжковий вернісаж «Японія – країна, де сходить сонце», літературно-фотодокументальна виставка «Вони помирали, щоб жила Україна» та інші.

    Зазвичай біля виставок проводяться  бесіди, огляди літератури, консультації, презентації тощо.
    Вже стало традиційною формою роботи для нашої бібліотеки демонстрація оглядів літератури, нових надходжень  у фонд бібліотеки у вигляді віртуальної книжкової виставки у фойє коледжу. Переваги такої виставки -  масовість у перегляді та  зручність.
   З активним впровадженням комп'ютерних технологій змінюється і роль та значення бібліотечного працівника, який повинен стати посередником між читачем і носієм інформації, має прищеплювати читачеві навички інформаційної культури. Тому наші бібліотекарі постійно проводять консультації студентам з приводу комп’ютерної грамотності, користування мережею Інтернет.
    Активне впровадження нових інформаційних технологій вимагає від бібліотеки вирішення нагальної проблеми: як у ситуації дефіциту фінансування, коли фонди бібліотек характеризуються обмеженими ресурсними можливостями, задовольнити найрізноманітніші потреби користувачів. Саме тому для  нашої  бібліотекинаріжним питанням є  створення власних інформаційних ресурсів. Ми укладаємо базу електронних навчальних посібників, які допомагають у вирішенні проблеми недостатнього комплектуваня фонду книжками.

    Впровадження Інтернет-технологій стає дедалі помітнішим у бібліотечній справі. Комп’ютеризація бібліотеки, підключення Wi-Fi зонистали поштовхом для створення бібліотечноївеб-сторінки. Веб-сторінка бібліотеки – це візитна картка, яка розповідає читачам про діяльність бібліотеки. Веб-сторінка нашої бібліотеки є в Фейсбуці і на сайті нашого коледжу.

    Використання інноваційних форм роботи бібліотеки дає можливість нетрадиційного відкриття книжкових багатств, дозволяє читачам збільшити свої знання, розкрити творчий потенціал.

                             Завідувач бібліотеки                               С.В.Зайцева