Навчальна діяльність

На даний час в педагогічному коледжі навчається 404 студенти. Щорічно коледж випускає понад 100 молодих спеціалістів. Багато з них продовжують навчання в Сумському та Глухівському педагогічних університетах.

На сучасному етапі головними завданнями коледжу є: підготовка спеціалістів, які б поєднували високу професійну компетентність з науковою і загальнокультурною підготовкою і задовольняли потреби освіти; проведення профорієнтаційної роботи і підготовка до навчання в коледжі; здійснення культурно-освітньої, інформаційної діяльності; виховання всебічно обдарованої особистості майбутнього вчителя, патріота свого народу, з високою громадянською і політичною культурою та глибокими професійними знаннями і моральними якостями.

Коледж має потужну матеріально-технічну базу. Організація навчального процесу здійснюється в сучасно облаштованих аудиторіях з інтерактивно-мультимедійними дошками. Комп'ютерні класи забезпечені новітньою технікою. До послуг студентів бібліотека, лабораторії, Wi-Fi зони, вільне користування мережею Internet. Для занять фізичною культурою та спортом є ігровий та гімнастичний зали, дві тренажерні кімнати, боксерський ринг, зал для занять боротьбою, басейн, два волейбольні та баскетбольний майданчики, поле для міні-футболу.
   Абітурієнти 100% забезпечуються гуртожитком.

Навчально-виховний процес в коледжі здійснюють 75 викладачів. Серед них 38 мають вищу категорію, 22 – педагогічне звання «старший викладач», 6 – педагогічне звання «викладач-методист», 2 – викладача-аспіранти, 2 нагороджені знаком «Антон Макаренко». Закінчили магістратуру – 27 викладачів, навчаються в магістратурі 3 викладачі.

Педагоги досконало володіють інноваційними технологіями. Вони швидко реагують на появу нових комп’ютерних програм, впроваджують їх у діяльність вищого навчального закладу, реагують на потреби сучасних студентів та їх інтереси. Необхідність розвивати у молоді активну життєву позицію, творчий потенціал та здібності для подальшого інтенсивного та всебічного самовираження, навчати радіти життю та жити щасливо – ось кредо у роботі педагогічного колективу.

Педагоги – творчі особистості, постійно підвищують свій професійний та науковий рівень шляхом навчання в аспірантурі та магістратурі. Вони є авторами публікацій у науково-методичному центрі та у фахових виданнях «Освіта. Технікуми. Коледжі», «Початкова школа», «Рідна школа», «Розкажіть онуку», активно займаються розробкою сучасних навчальних програм, підготовкою та виданням навчальних посібників та матеріалів для оперативного забезпечення занять, проводять методичні семінари, науково-практичні конференції, майстер-класи, засідання методичних об’єднань, пропагують передовий педагогічний досвід серед навчальних закладів області, України. Вони – учасники ІІІ Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції «Дошкільна і початкова освіта: проблеми, перспективи, наступність», Міжнародної науково-практичної конференції «Початкова школа: реалії та перспективи», обласного семінару соціальних педагогів, Всеукраїнської наради голів обласних методичних об’єднань викладачів філологічних дисциплін вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, члени делегації Сумської області на І Всеукраїнському з’їзді учителів інформатики, регіональних та обласних семінарів. На базі навчального закладу пройшло регіональне методичне об’єднання голів циклових комісій української мови з методикою навчання та голів циклових комісій російської мови, світової і дитячої літератури вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.

Досконале володіння всіма тонкощами інструментарію педагогічного впливу стає в нагоді кожному майбутньому вчителю, і талант педагога роздмухає іскру в серці студента. Вихованці коледжу беруть участь у Міжнародних, регіональних, обласних семінарах, конференціях, є призерами конкурсу творчих робіт «Я пишаюсь тим, що українець», що проходив за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Всеукраїнською молодіжною організацією «Молоді регіони», є переможцями обласного та Всеукраїнського турів ХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, районного конкурсу читців, присвяченого пам’яті Т.Г.Шевченка, конкурсу «Педагог – це звучить гордо» серед студентів педагогічних вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, що проводився за сприяння Видавничого дому Міжнародного центру фінансового та економічного розвитку, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України редакцією журналу «Практика управління дошкільним закладом», конкурсу студентської педагогічної майстерності «Кращий за професією», мультимедійних презентацій «Я - за здоровий спосіб життя», студентського проекту "Врятуй від забуття", який був оголошений Міжнародним благодійним фондом національної пам'яті України спільно з Інститутом історії України НАН України, обласних конкурсів "Рідна Сумщина", студентських робіт з краєзнавства «Історія – це поруч...», учасниками Всеукраїнської медіаакції «Моральний вчинок».