22 січня - День Соборності України. Разом з власної волі з 1919 року!

Український історичний календар 22 січня містить дві знаменні події:
       - проголошенням 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради незалежності Української Народної Республіки;
       - рівно за рік – Універсалом Директорії Української Народної Республіки – об’єднання УНР і ЗУНР в одну суверенну державу.

Ці події є одними із найважливіших в історії Української революції 1917 – 1921 років і загалом історії України XX століття.
   Після проголошення об’єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року питання єдності української нації в українській політичній думці вже ніколи не ставилося під сумнів.
   Упродовж багатьох десятиліть Акт злуки 22 січня 1919 року залишався символом віри, ідейним імперативом боротьби за незалежну, соборну державу.
   Відзначення в коледжі такої пам’ятної дати як День соборності стало  доброю нагодою згадати базові цінності українського суспільства, осмислити непростий досвід державотворення, вшанувати героїзм учасників визвольного руху та опрацювати помилки минулого. Під час дистанційного заняття історичного гуртка, який проходив у формі інтелектуального дискурсу майбутні педагоги мали змогу висловити свої судження щодо актуальності ідеї соборності в наш час.
   Активна участь в обговоренні ключових питань єдності українського народу, глибина думок та палке бажання бути частиною життя нашої держави показали, що студенти коледжу свідомо обрали для себе професію педагога. Вони розуміють, що від них значною мірою залежить майбутнє України, адже суспільство довіряє вчителю важливе завдання: виховання нового покоління українців.

Вся історія нашого народу - історія злетів і падінь саме ідеї соборності. Скажемо собі назавжди - де злагода, там перемога!