Українською думаю, дихаю, живу…

У перший день листопада традиційно розпочалася декада ЦК гуманітарних дисциплін (українська мова та література), яка відзначилася різноманітністю форм проведення заходів.

Урочисте відкриття І етапу ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т. Г. Шевченка ознаменувало її початок. Учасники олімпіади вкотре довели, що є справжніми нащадками генія української нації. Творча молодь нашого закладу долучилася до виконання завдань. Переможцями стали: Ангеліна Москаленко, студентка 4-Б курсу (викладач – Бабій Т. М.),  Оксана Купрійова, студентка 1 курсу, групи «А» (викладач – Жидкова Т. І.), Юлія Тесленко  (викладач – Бабій Т. М.).
   «Українська – це модно! Українська – це сучасно!» Під такою назвою стартував І етап ХХІІ Міжнародного конкусу з української мови імені Петра Яцика. Хоча конкурс проводився онлайн, проте колоритне вбрання й піднесений настрій учасників створювали урочисту атмосферу й надихали на перемогу.

9 листопада, у День української писемності й мови, Всеукраїнський диктант об’єднав  коледжанську родину. Адже це справжнє свято для всіх українців.
   Своєрідним продовженням мовного флешмобу став спільний вебквест «Лінгвістичні родзинки» за участю учнів Путивльського ліцею №1 ім. Р. Руднєва під керівництвом вчителя української мови та літератури Пищикової Людмили Вікторівни та студентів і викладачів нашого навчального закладу. Онлайн - учасники мали можливість поспілкуватися рідною мовою, насолодитися рідним словом, яке лунало з уст викладачів-наставників.
   12 листопада у ІІ Всеукраїнському відкритому марафоні з української мови взяли участь Ангеліна Москаленко, студентка 4-Б курсу (викладач – Бабій Т. М.),  Оксана Купрійова, студентка 1 курсу, групи «А» (викладач – Жидкова Т. І.). Вже успішно подолано три його етапи. Сподіваємось на перемогу по завершенню останнього етапу.

Вже декілька років поспіль відбувається онлайн-челендж «Легенди минулих років», який щороку поповнюється новими іменами та обличчями. Коледж пишається своїми випускниками і вдячний кожному з них. Ви, легенди минулих років, - назавжди на скрижалях долі рідної Альма-матер.

Мовний портрет людини – маркер її статусу, духовне обличчя особистості. Це гасло розкривали у творчому спілкуванні онлайн «Українською в соцмережах» студенти дошкільного відділення (викладач Пилипенко С. В.).
Вдале застосування форм і методів роботи в НУШ: вправи на психологічну підтримку, прогноз-очікування, використання LEGO, запитання «Ромашки Блума», продемонстрували студентка 4-Б курсу Москаленко Ангеліна (керівник практики – Жидкова Т. І.) та Анастасія Глуходід, студентка 4-А курсу (керівник практики Дерюгіна Л. М.) на авторських уроках з літературного читання. Особливо хотілося б відзначити вільне володіння онлайн-ресурсами та ефективне їх використання протягом усього уроку.
   Зичимо нового творчого доробку та подальшого професійного зростання майбутнім колегам.

Фінальним акордом  декади став синтаксичний аукціон щастя.  Саме таку форму проведення тематичного заліку онлайн з теми «Багатокомпонентне складне речення» обрала викладач української мови Бабій Т. М. Студенти наповнювали душу щастям, купуючи його за набуті знання, вміння й навички.  Відвідувачі аукціону не тільки пізнали синтаксичні закони мови, а й розкрили секрети власного щастя. Студенти переконалися, що рецепти щастя можна створювати нескінченно, щоразу відкриваючи для себе нові інгредієнти, поповнюючи скарбницю своїх знань.

Не можна планувати високі злети, маючи бідний словниковий запас чи звичку спілкуватися суржиком. Тож нехай  компетентне володіння материнською мовою допоможе вам  усім стати примами-балеринами в мовному театрі життя.