Intel-Eko Україна 2017

З 31 січня по 03 лютого 2017 року у місті Київ відбувся Всеукраїнський
науково-технічний конкурс «Intel-Eko Україна 2017» -
 національний етап
Міжнародного конкурсу Intel ISEF 2017.

З метою всебічної підтримки обдарованої молоді, сприяння модернізації змісту науково-дослідної, пошукової, експериментальної та практичної діяльності молоді,  забезпечення інтеграції вітчизняної освіти і науки у європейський та світовий простір, Міністерство освіти і науки України спільно з Національним еколого-натуралістичним центром молоді (НЕНЦ) та дирекцією освітніх програм Intel в Україні з 31 січня по 3 лютого провели Всеукраїнський конкурс «Intel Еко Україна 2017» – національний етап Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості молоді Intel ISEF 2017 (International Science and Engineering Fair). Конкурс Intel Еко Україна є національним етапом міжнародного конкурсу Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF). Його мета – формування творчого та наукового світогляду серед молодого покоління, налагодження зв’язків між наукою й бізнесом, а також презентація інноваційного потенціалу України на міжнародній арені. У конкурсі брали участь учні загальноосвітніх, професійно-технічних  навчальних закладів, вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації віком від 13 років до 20 років. Конкурсні роботи презентувалися в категоріях: «Біологія», «Екологічна інженерія», «Навколишнє середовище», «Науки про Землю», «Науки про людину», «Хімічна та біологічна інженерія», «Хімія».

Конкурс проводився Міністерством освіти і науки України спільно з комісією Intel Україна, Київським Національним університетом імені Тараса Шевченка та Національним еколого-натуралістичним центром молоді. В ньому представила свою роботу студентка 2 курсу, групи «А» Путивльського педагогічного коледжу імені С.В.Руднєва Шеремет Вікторія.
    Програма конкурсу включала відкриту стендову презентацію – «Парад наукових проектів»; роботу клубу фіналістів Intel ISEF; Академії розвитку Intel ISEF в Україні (для наукових керівників та викладачів); майстер-класи стартапів; шоу-виставу «Весела наука»; барабанний майстер клас від Djembuka; навчальні тренінги.
    До проведення конкурсу активно долучилися науково-педагогічні працівники ННЦ «Інститут біології та медицини», увійшовши до складу журі 6-ти секцій: «Ботаніка», «Зоологія», «Екологія», «Екологічна інженерія», «Науки про людину: Анатомія, Фізіологія», «Біохімія / Біоінженерія».
Протягом декількох днів група висококваліфікованих науковців та досвідчених викладачів Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, серед яких:
Павло Балан (доцент кафедри екології та зоології),
Олеся Безсмертна (провідний біолог ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна),
Олена Войцехівська (доцент кафедри біології рослин),
Володимир Ганзюра (професор кафедри екології та зоології),
Леонід Горобець (доцент кафедри екології та зоології),
Дмитро Гребіник (доцент кафедри біохімії),
Алефтина Драницина (науковий співробітник НДЛ "Біохімії"),
Андрій Капустян (доцент кафедри біології рослин),
Сергій Карлащук (асистент кафедри екології та зоології),
Віктор Комаренко (доцент кафедри фізіології та анатомії),
Ольга Кравченко (асистент кафедри біохімії),
Дмитро Лукашов(завідувач кафедри екології та зоології),
Тарас Лященко (доцент кафедри фізіології та анатомії),
Станіслав Мякушко (доцент кафедри екології та зоології),
Наталія Наумова (асистент кафедри екології та зоології),
Ольга Панюта (доцент кафедри біології рослин),
Олег Пасічніченко (доцент кафедри фізіології та анатомії),
Анатолій Подобайло (доцент кафедри екології та зоології),
Тетяна Синельник (доцент кафедри біохімії),
Владлен Трохімець (доцент кафедри екології та зоології) оцінювали наукові проекти юних дослідників. Переможці конкурсу здобули право представляти свої проекти на Всесвітньому фіналі міжнародного конкурсу Intel ISEF, що відбудеться з 14 по 19 травня 2017 року у м. Лос-Анджелес (штат Каліфорнія, США).
    Майбутніх винахідників та науковців привітали представники НЕНЦ, Інституту модернізації змісту освіти МОН, Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України, Національного університету «Києво-Могилянська академія».
    Начальник управління правового забезпечення промислової власності ДСІВ Інна Шатова, звернувшись до учасників заходу, відзначила важливість доведення власної точки зору під час презентації винаходів та наукових проектів. За словами керівника, юні новатори, які беруть участь у конкурсі «Intel Eko Україна 2017», сьогодні формують фундамент для майбутнього сфери інновацій в Україні.
    Директор з питань інформаційних технологій Укрпатенту Петро Іваненко у свою чергу побажав учасникам конкурсу дотримуватися творчого підходу в інноваційній діяльності та висловив сподівання, що кращі проекти українських школярів і студентів, презентовані під час «Intel Eko Україна 2017», допоможуть людству у вирішенні глобальних проблем та сприятимуть зміцненню іміджу України на міжнародній арені.
    Кращі проекти, відібрані журі на національному етапі конкурсу,  представлятимуть Україну на міжнародному фіналі Intel ISEF у США.
    Ми вітаємо Шеремет Вікторію, бажаємо подальших успіхів у небайдужості до проблем навколишнього середовища.