ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОБМІН ДОСВІДОМ – ПЕДАГОГІЧНІ ІННОВАЦІЇ В ДІЇ

22 березня 2017 року на базі Путивльського  педагогічного коледжу імені С.В.Руднєва відбулося регіональне методичне об’єднання заступників директорів з гуманітарної освіти і виховання, викладачів соціально-економічних дисциплін та керівників фізичного виховання ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Центрального регіону України. Мета його проведення – обмін досвідом, новими педагогічними і методичними ідеями з національно-патріотичного виховання у ВНЗ, використання нових технологій навчання у сучасних умовах, обговорення питань краєзнавчої діяльності під час викладання дисциплін соціально-економічного циклу.

З вітальним словом до учасників методичного об’єднання   звернувся директор коледжу Л.Б.Фомакін. Він привітав гостей, побажав дружнього спілкування, творчої співпраці, реалізації всіх задумів та приємного відпочинку.
   Літературно-музична композиція «Україна єднає нас», яку підготувала студентська рада коледжу, стала для гостей справжнім дарунком. Студенти привітали присутніх піснями про мову, любов до рідної земліта своїх батьків. Майстерність продемонстрував танцювальний колектив «Dance Boom».

За сучасних умов все більшої  гостроти набуває проблема формування в підростаючого покоління почуття любові до Батьківщини, активної соціальної позиції.  З метою виявлення  основних факторів впливу на приорітети виховання студентської молоді заступник директора з виховної роботи Л.О.Вороніна презентувала виховну діяльність навчального закладу в умовах реалізації завдань Концепції національно-патріотичного  виховання.

Голова предметно-циклової комісії соціально-економічних дисциплін Ю.О.Стьопочкіна ознайомила з  формами краєзнавчої  діяльності під   час викладання дисциплін соціально-економічного циклу.

Викладач  Т.В.Назаренко доступно та цікаво розкрила у ході майстер-класу пошук ефективних форм та методів впровадження в освітній процес інноваційних технологій. За круглим столом із сучасними тенденціями забезпечення якості навчально-виховного процесу в контексті підготовки майбутнього педагога ознайомив керівник фізичного виховання В.І.Осадчий.
   Молоді дослідники-студенти взяли участь у заочній студентській науково-практичній конференції «Форми краєзнавчої діяльності під час викладання дисциплін соціально-економічного циклу».
   Учасники методичного об’єднання на відкритому засіданні художньо-мистецького клубу «Про Україну з любов’ю» під керівництвом викладача-ентузіаста, майстра  своєї справи, людини, відданій своїй професії, Н.В.Козороз  зробили короткий огляд стежками України, ознайомилися з обрядами та культурою горюнів (автохтонне руське населення, що сформувалось у XVI ст. на основі давньослов'янського населення стародавньої Сіверщини (Посейм'я) та переселенців XVI—XVII ст. Живуть у Путивльському районі Сумської області, зокрема у селі Линове), побували на відкритому занятті з предмету «Методика навчання плавання», яке провів  досвідчений викладач фізичного виховання  М.В. Сахаров, побачили майстерність, яку показали студенти-спортсмени фізичного відділення коледжу. Мали змогу відвідати пам’ятку архітектури національного значення, яка виникла у кінці XVI ст. на території Путивльської кам’яної фортеці – Молчанський Печерський Різдва Пресвятої Богородиці монастир. Чудову, захоплюючу,  проникну історичними подіями екскурсію територією монастиря провела викладач-митець Л.П.Михайленко.

Проведення методичного об’єднання сприяло  підвищенню управлінської компетенції та  усвідомленню себе й власної професійної діяльності як шляху до особистісного й професійного зростання. Семінар показав високий рівень навчально-виховної роботи, що проводиться в коледжі, прагнення педагогів, студентства представити заклад на престижному рівні.
   Учасники методичного об’єднання  висловили щиру подяку педагогічному колективу та адміністрації коледжу за теплий прийом, проведений на високому фаховому рівні, велику роботу з підготовки, можливість побачити та отримати неоціненний досвід роботи колективу на шляху до підвищення якості освіти.