Гостинний коледж

19 жовтня 2017 року на базі гуртожитку Путивльського педагогічного коледжу  імені С.В. Руднєва відбулося  засідання  методичного об’єднання  вихователів гуртожитків з теми: «Корекційно-адаптаційний етап виховання особистості в гуртожитку», на якому були присутні вихователі гуртожитків всіх навчальних закладів Сумської області.

Роботу засідання розпочала  заступник директора з  виховної роботи Вороніна Лариса Олексіївна, яка привітала всіх присутніх та ознайомила з матеріальною базою гуртожитку, звернула увагу на те, що важливою складовою навчально-виховного процесу єopгaнi­зацiя роботи з батьками cтyдeнтiв.

Вона наголосила, що тривала діяльність вихователів гуртожитку свідчить про те, що система виховної роботи систематична та цілеспрямована. Основний напрям цієї роботи – національне виховання, що  включає правову, інтелектуальну, моральну, професійну, художньо-естетичну, фізичну, екологічну культуру та сімейно-родинне, гендерне виховання.
   Досконале методичне забезпечення виховної діяльності в гуртожитку, творчий пошук нетрадиційних форм роботи, тісна співпраця «курсовий керівник – батьки – студент - громадськість», проведення соціальних досліджень, вивчення результативності свідчить про високий рівень роботи, який було відзначено при перевірці гуртожитків області. Вихователі дбають про те, щоб випускники коледжу були не тільки кваліфікованими фахівцями, а й всебічно й гармонійно розвиненими, фізично загартованими особистостями. Для цього створені належні умови проживання, навчання, побуту та проведення змістовного дозвілля його мешканців.
   Питання, які розглядалися на методичному об'єднанні, вважаються важливими тому, що проблемі адаптації студентської молоді в гуртожитку, згуртуванню колективу, формуванню відповідальності студентів, батьківського авторитету як сили виховного впливу особливу увагу слід приділяти, починаючи з підліткового віку.

Психолог Бараннік Юлія Валеріївна та соціальний педагог коледжу Подшивайлова Ірина Володимирівна поділилися з присутніми досвідом роботи психологічної служби зі студентами нового набору, запропонували вправу з елементами арт-терапії «Малюнок удвох».

Крім того, Чаплигіна  Ірина Іванівна, вихователь гуртожитку СВУМіК висвітлила питання щодо адаптації студентської молоді в гуртожитку.  Про формування відповідальності студентської молоді доповіла Крижановська Тетяна Борисівна, вихователь гуртожитку Роменського коледжу СНАУ. Сотникова Ірина Василівна, завідувач бібліотеки СВУМіК надала інформацію про нові надходження періодики та преси для використання у виховній роботі.

Азаренко Юлія Петрівна, вихователь гуртожитку Путивльського педагогічного коледжу, зазначила вагому роль батьківського авторитету. Доповідь супроводжувалася слайдовою презентацією ситуацій із життя студентів гуртожитку.
    Екскурсія до Мовчанського монастиря, яку провели студенти гуртожитку, переконала присутніх, що наші вихованці – національно свідомі особистості.