На стежині пізнання традицій культур світу

Цьогоріч  Україна і Японія відмічають 25 річницю встановлення дипломатичних відносин. З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв'язків між Україною та Японією Президент України  оголосив 2017 рік Роком Японії в Україні.

З цієї нагоди упродовж року в Україні проходять різноманітні культурні заходи, що сприятимуть подальшому розвитку японсько-українських двосторонніх відносин.
   Не викликає сумніву, що це – ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів сприятиме розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.
   Для відзначення цієї дати в коледжі було проведено відкриту виховну годину на тему: «Японія – далека і близька» (курсовий керівник Счастливцева І. В., студенти 4 курсу, групи «Є»)
   Студенти та присутні мали змогу більше дізнатись про цю унікальну країну з давніми й непорушними традиціями, яких дотримуються й досі, її священні символи, народ та звичаї, культуру, національну кухню, літературу,  надсучасні технології, особливості виховання дітей дошкільного віку в Японії.
   Дівчата розповіли про фестиваль-милування цвітінням сакури, бонсай, традиційний японський костюм - кімоно, національний інтер’єр будинків, церемонію чаювання; згадали про мистецтво складання квітів, орігамі. Студенти презентували власноруч створені ікебани, читали хоку Мацуо Басьо. Японський танець у виконанні Покотило Марії не залишив байдужим нікого.

Японія – передова сучасна країна світу, яка живе за законами демократії, дотримується міжнародних норм,  країна, яка зуміла стати однією з найбільш розвинених країн світу, не втрачаючи при цьому своїх традицій.
   Віримо, що наші студенти – сучасна молодь України, будуть берегти та примножувати традиції українського народу, передавати їх з покоління в покоління.