Конференція «Правова культура молоді»

10 грудня святкують Міжнародний день прав людини. Запровадження єдиної міжнародної системи захисту прав людини є одним із найважливіших завдань створеної після завершення Другої світової війни Організації Об’єднаних Націй. Наріжним каменем у побудові системи захисту прав людини стало прийняття Загальної декларації прав людини.

Головна мета Міжнародного дня прав людини – торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню один до одного.
   6 грудня 2017 року в коледжі відбулася студентська науково-практична конференція «Правова культура молоді». Студенти других курсів підготували доповіді на такі теми: «Правова культура молоді та її показники», «Правове виховання як засіб формування правової культури», «Компетентнісний підхід у формуванні правової культури», «Шляхи формування правової культури молоді в контексті розвитку сучасного українського суспільства».
   На захід була запрошена Удод Наталія Анатоліївна, заступник начальника «Путивльського бюро правової допомоги Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної  правової допомоги». Наталя Анатоліївна познайомила студентів з видами послуг, які надає організація, нагадала основні права та обов’язки молоді. Особливе зацікавлення викликав перегляд інформаційного відео про основні права людини і громадянина та його обговорення. Студенти поглибили знання, що стосуються прав й обов'язків громадян та їх реалізації згідно з Декларацією прав людини, Конституцією та Законами України.
   Правова культура — це не тільки знання, розуміння і усвідомлене сприйняття чинного права, а й поведінка громадянсько-відповідальної особи в межах діючого законодавства.
   Захід сприяв розвитку правосвідомості студентів, профілактиці правопорушень, усвідомленню того, що важливими умовами існування демократичного суспільства є правова освіченість громадян та повага до прав людини.
   Виховання правової культури — шлях до побудови правової держави.