Обговорення Концепції розвитку педагогічної освіти

7 травня на базі ВКНЗ СОР «Путивльський педагогічний коледж імені С.В.Руднєва», найстарішого навчального педагогічного закладу І-ІІ рівня акредитації України, відбулося засідання круглого столу з питань обговорення Концепції розвитку педагогічної освіти.

У його роботі взяли участь викладачі та студенти закладу, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Павлівна Гробова, представники районних, міських відділів освіти, вчителі початкових класів Буринського, Білопільського, Глухівського, Путивльського районів.
   Керівник товариства «Розумники» Рилєєв Василь Васильович познайомив учасників круглого столу з сучасними ІТ-технологіями для закладів освіти. Такі комплекси поставлені і змонтовані в Путивльському педагогічному коледжі. Він наголосив на важливості та необхідності електронної складової в системі сучасної освіти, цифрової освіченості педагогічних працівників, презентував ігрове програмне забезпеченням навчального процесу від Microsoft. Сучасна освіта вимагає принципово нових науково-педагогічних технологій, ефективних підходів до організації наукової та інноваційної діяльності закладів освіти. Інноваційна освіта стає домінуючою тенденцією у всьому світі, в Україні.
   У своєму виступі Вікторія Павлівна Гробова, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, наголосила, що Державний стандарт початкової освіти остаточно прийнятий, вчителі мають чіткий алгоритм подальшої роботи, а завдання керівних органів освіти – організувати безперервний процес реформи в контексті Концепції «Нова українська школа». Вікторія Павлівна закцентувала на тому, що завдяки підтримці влади на обласному рівні буде зроблено все необхідне для втілення Державного стандарту початкової освіти в реальність.
   Бирченко Світлана Леонідівна, начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, відмітила важливість створення освітнього простору саме для учителів початкової школи, які стануть реальними учасниками реформи вже з 1 вересня цього року.
   Шамрай Алла Володимирівна, начальник відділу фінансово-ресурсного забезпечення управління професійної, вищої освіти, наукової роботи та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, розповіла про нові субвенції для шкіл в рамках виконання Концепції «Нова українська школа».
   Учасники круглого столу познайомились з кабінетами початкової освіти, які функціонують в коледжі відповідно до стандартів Нової української школи, висловили розуміння націленості Концепції на переосмислення, переформатування змісту і процесу освіти в контексті орієнтованості на осучаснення національної освіти, наголосили на ролі та відповідальності кожного за подальше оновлення початкової освіти.
   Формується дружня спільнота педагогів Сумщини, готових до реалізації ідей Нової української школи.