Останні події

ВЧИМОСЯ ПО-НОВОМУ

Школа – це майстерня, де
формується думка підростаючого
покоління, треба міцно тримати її в
руках, якщо не хочеш випустити з
рук майбутнє.  (А.Барбюс)


   Нова українська школа – це школа життя у ХХІ столітті. Змінюються технології, розвивається суспільство, і ми не можемо достеменно знати, з якими викликами зустрінуться діти, тому відбувається перехід від школи, яка напихає знаннями, що дуже швидко застарівають, до школи, яка вчить знання використовувати. Це школа формування компетентностей.
   Щоб здобути таку школу, необхідно підготувати вчителів, запропонувати новий стандарт і зміст освіти, підготувати мережу навчальних закладів. Цьогоріч першокласники держави вже розпочали навчання за програмами Нової української школи. Студенти Путивльського педагогічного коледжу мали можливість протягом тижня спостерігати за роботою вчителів 1 класів загальноосвітніх шкіл № 1 та № 2 нашого міста, проходячи педагогічну практику «Спостереження за роботою вчителя-класовода в перші дні дитини в школі».
 
   Своїми відвертими враженнями діляться практиканти 4 курсів шкільного відділення:


   «Учні навчаються за новою програмою «На крилах успіху». Вона передбачає роботу за зошитом із друкованою основою, де містяться завдання з усіх предметів; один зошит – один тиждень. Дуже здивували нестандартні форми і методи роботи на уроці. Щоб стимулювати бажання вчитися, дітям запропонували спочатку завдання за високим рівнем складності».
 

 
   «Було цікаво спостерігати за адаптаційним періодом учнів. Надзвичайно вразило, що вчитель знає дітей з першого дня на ім’я, заздалегідь познайомившись з ними».
 

 
     «Ми проходили практику в 1-А класі,  ЗОШ № 1. Діти приємно здивували своєю вихованістю та здатністю швидко адаптуватися до нових умов. Дуже сподобався стиль роботи вчителя, оскільки їй вдалося налаштувати дітей на роботу та створити дружню атмосферу в класі. Ми дуже вдячні педагогу за безцінний досвід, якого ми набули, спостерігаючи за її роботою».     «Вразив новий інтер’єр класу, який обладнаний за стандартами НУШ. Завдяки поділу класу на зони, простіше було взаємодіяти з дітьми».

 
      «З кожним уроком діти ставали зібранішими, навіть дорослішими. Наприкінці тижня маленькі непосидючі дітки, які звикли грати, а не навчатися, стали спокійними, дисциплінованими – справжніми учнями».
 
 
 
     «Кожен день ми бачили, як діти все більше пізнають світ, як вони вчаться писати свої перші палички та лінії, читають перші літери, вперше вчаться математиці».
      «Ми швидко звикли до учнів, і по закінченню терміну практики будемо сумувати за кожним. Дуже хотілося б наприкінці року побачити цих,  вже дорослих, школярів, які закінчили свій перший клас».
 


   Студенти відзначають, що це школа, до якої приємно ходити учням, де дослухаються до кожної дитини, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку.
   Студентство та адміністрація коледжу вдячні вчителям перших класів, що цьогоріч гостинно відчинили двері та щиро ділилися своїми знаннями про нову українську школу, школу, що вчить використовувати знання і виховувати відповідальних громадян.