mega888

Останні події

5 грудня - Міжнародний день волонтера




Волонтерство - це розмір твоєї душі,
це відчуття, коли віддаєш щось
своє, власне і радий поділитися тим…

 

   1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху в світі. Це свято відзначається щорічно 5 грудня з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день добровольця. В Україні волонтерство з'явилося на початку 90-х років минулого століття, а офіційно воно визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р., яким також затверджено «Положення про волонтерську діяльність у сфері надання соціальних послуг».
   Волонтери - багатство народів. Волонтерство ґрунтується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей. Свій вільний час волонтери присвячують суспільним справам, беручи участь у всіляких акціях, програмах соціальної взаємодопомоги, культурного просвітництва тощо. Також цей день можна вважати святом людей, які допомагають персоналу дитячих будинків, будинків престарілих, лікарень швидкої допомоги і т. д.
   Волонтер - це покликання, спосіб життя. Сьогодні волонтери сприяють перемозі України і збереження її державності, не чекаючи за це винагороди. Волонтерська діяльність як прояв милосердя і доброчинності буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі та обмежена державна участь у задоволенні потреб своїх громадян, їхній соціальній підтримці.
   Цього року відзначається 20 років з дня заснування відділення «Соціальна педагогіка». Соціальні педагоги – це фахівці такого значення, в основі діяльності яких є виховання гуманного ставлення людини до людини, організація допомоги у розв’язанні проблем як окремої особистості так і соціальної групи, вироблення техніки подолання труднощів та навичок самодопомоги при виникненні соціальних проблем та, власне, сама допомога соціально-незахищеним категоріям населення (педагогічна, психологічна, профілактична, правова, реабілітаційна).
   Відділення активно співпрацює з відповідними кафедрами Сумського державного  педагогічного університету імені А.С.Макаренка, Глухівського національного педагогічного університету імені О.Довженка, Ніжинського державного університету імені М.В.Гоголя, Київського національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, що дає можливість випускникам продовжити навчання за скороченим  терміном у вищих навчальних закладах IV рівня акредитації.
   На базі нашого навчального закладу діє молодіжний центр «Волонтер» (керівник Ковальова С.А., викладач вищої категорії).

 

   Молодіжний центр об’єднує небайдужу до соціальних проблем суспільства молодь.
   Волонтери коледжу розробляють та реалізують прогресивні ідеї у галузі соціального захисту соціально незахищених груп молоді, людей похилого віку (сироти, діти-інваліди, воїни АТО та їх сім’ї, малозабезпечені), займаються профілактикою негативних явищ у молодіжному середовищі (алкоголізму, наркоманії, ВІЛ/СНІДу), орієнтують молодь та дітей шкіл міста на здоровий спосіб життя, здійснюють профілактику правопорушень серед студентів. Також ведеться дослідницько-пошукова робота.
   Студенти-волонтери активно співпрацюють з управлінням праці і соціального захисту населення м. Путивль та міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
   Протягом багатьох років молодіжний центр є переможцем обласного конкурсу волонтерських загонів «Ветеран живе поруч». Студенти провели копітку дослідницьку  роботу щодо збирання матеріалу про ветеранів минулих воєн, активних учасників Революції гідності, членів сімей Героїв Небесної Сотні та полеглих бійців АТО та у 2018 році посіли почесне ІІ місце.

   Форми роботи центру волонтерства є різними. Студентами-волонтерами та соціально-психологічною службою проводяться такі акції: «Серце – до серця», «Моя воля, моя правда», «Подаруй свято дитині», «Толерантність врятує світ», «Я віддаю свій голос за мир», «Дорогою добра» «Селфі з картками» тощо.
 

   


   Тож якщо Ви – добра, чуйна, любляча та толерантна особистість, небайдужа до болю і проблем дітей з вадами психофізичного розвитку, дітей-сиріт, дітей-інвалідів, з неблагополучних та багатодітних сімей, Вам небайдужі немічні люди похилого віку, безхатьки, соціальні проблеми людей – відділення соціальної роботи  чекає на Вас!
   Тільки разом ми зможемо привернути увагу широкого загалу до суспільних негараздів та змінити життя людей на краще!