Збережи пам'ять, збережи правду!

    28 листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голодомору 1932–1933 років.

   За різними даними, у 1932-1933 роках від Голодомору загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.
   Голодомор, від словосполуки «морити голодом» – власна назва геноциду українців, вчиненого тоталітарним комуністичним режимом у 1932-33 роках.
   Бібліотека коледжу пропонує ознайомитись з літературою  по даній темі, яка знаходиться у  книжковому фонді.

 


   Голодомор –  акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР та Кубані. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплене Законом України “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року. Постановою Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 р. Й.Сталіна, В.Молотова, Л.Кагановича, П.Постишева, С.Косіора, В.Чубаря, М.Хатаєвича визнано винними в організації Голодомору.
   У суботу 28 листопада в Україні вшановують  День пам'яті жертв голодоморів. Цьогорічні вшанування відбуваються в особливих умовах. Людським життям загрожує пандемія коронавірусної хвороби. Запроваджені карантинні заходи вносять обмеження у проведення масових меморіальних заходів. Але ця обставина не може перешкодити студентам нашого коледжу гідно вшанувати пам'ять померлих з голоду.
   28 листопада студенти та викладачі коледжу долучились  у домашніх умовах до Загальнонаціональної хвилини мовчання о 16:00 та опісля запалили символічну Свічку Пам’яті у вікнах своїх осель. Запалена свічка у вікні домівки стала  виявом нашої пам'яті та віри у майбутнє.