Новій українській школі – бути!

22 лютого 2019 року в Путивльському педагогічному коледжі імені С.В. Руднєва пройшов регіональний семінар-практикум «Підготовка майбутніх учителів до реалізації Концепції Нова українська школа», на якому були присутні начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації  Бирченко Світлана Леонідівна, старші викладачі кафедри теорії і методики змісту освіти, тренери НУШ Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Декунова Зоя Володимирівна, Лавська Алла Михайлівна, завідуючі районними відділами освіти, об’єднаних територіальних громад, директори шкіл Путивльського, Глухівського, Ямпільського, С.-Будського, Шосткинського, Кролевецького районів.
   Вітаючи учасників зібрання директор коледжу Фомакін Леонід Борисович зазначив, що реалізація Концепції Нова українська школа – в  центрі уваги всього педагогічного колективу коледжу: відкореговані навчальні плани і програми відповідно до нових засад, здійснена експертиза електронних версій підручників для 1 класу, діє постійний семінар «Інноваційні підходи до організації навчально-виховного процесу початкової школи в рамках реформування Нової української школи», коледж повністю оснащений сучасним інноваційним обладнанням. Викладачі та студенти пройшли онлайн-курси підвищення кваліфікації на освітньому порталі Edera. Вони активно працюють над підготовкою до роботи в закладах освіти з інклюзивною формою навчання тощо.
   Учасники семінару відвідали освітній осередок, що створений у коледжі в рамках реалізації Концепції: оригінальне оформлення класу, наочні посібники – все розраховане на те, щоб майбутні вчителі початкових класів відчули атмосферу нового.
   Бачення того, яким сьогодні має бути сучасний вчитель, представили запрошеним талановиті, креативні вихованці коледжу під час години успіху в форматі семінару «Новій школі – новий вчитель». Вчитель, якого готують у стінах нашого навчального закладу – новатор, що цікавиться сучасними нововведеннями та реалізує їх у своїй діяльності.
   Начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації  Бирченко Світлана Леонідівна відзначила велику роботу педагогічного колективу закладу щодо підготовки педагогічних кадрів для Нової української школи.
   Відкриті заняття викладачів з методики навчання природознавства Носевич Тетяни Олександрівни, методики навчання математики, Карпець Тетяни Василівни та уроки студентів з англійської мови Ткаченко Марини (викладач Малецька Тетяна Володимирівна), української мови Мазної Наталії (викладач Жидкова Тетяна Іванівна), показали, що ми готові для справжніх змін: втілюємо нові програми та методики, застосовуємо інноваційні технології, створюємо умови для стимулювання творчого й професійного натхнення педагогів, ефективної самоосвітньої діяльності. Дійсно готуємо висококваліфікованих фахівців для Нової української школи.
   Викладачі коледжу також стали учасниками тренінгу, який провели старші викладачі кафедри теорії і методики змісту освіти, тренери НУШ Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Декунова Зоя Володимирівна, Лавська Алла Михайлівна.
   Семінар засвідчив головне – Новій українській школі – бути! Студенти коледжу, майбутні вчителі початкової школи – готові до перетворень.