ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ «ЯКИЙ ЧУДОВИЙ ЦЕЙ СВІТ!»

Для оптимізації навчально-виховного процесу, покращення взаємин у тріаді «студент - педагог - батьки» та психологічного клімату в студентських колективах психологічною службою ВКНЗСОР «Путивльський педагогічний коледж імені      С.В. Руднєва» у період з 23.04.18р. по 27.04.18р. було проведено тиждень психології.

Метою проведення такого тижня є розширення знань студентів та викладачів про науку психологію, розуміння внутрішнього світу, активізація пізнавальної активності студентів, прагнення до самопізнання, пропаганда навичок конструктивного спілкування, розкриття творчого потенціалу студента, створення позитивного емоційного настрою.
   В програму тижня включені різноманітні заходи: психологічна вікторина, конкурси, опитування, тренінги, інформаційні повідомлення.

В понеділок розпочався тиждень з акцій у фойє коледжу «Почни день з посмішки», «Візьми чого не вистачає», під час яких всі бажаючі мали змогу висловити свої почуття та побажання, створити сприятливий соціально - психологічний клімат у навчальному закладі та отримати «рецепт щастя на кожен день» від студентів - волонтерів психологічної служби. Для студентів відділення Соціальна робота проведено семінар-вікторину «Соціальний педагог майбутнього», мета якого сприяти розвитку соціальної педагогіки як перспективного напряму педагогічної науки шляхом підвищення у студентів престижу професії «соціальний педагог». Під час семінару-вікторини майбутніх фахівців готували до творчої продуктивної професійної діяльності, розширювали їх соціально-педагогічну компетентність.

У вівторок була оформлена виставка-огляд психологічної літератури на базі бібліотеки коледжу «Доторкнись до світу психології». Також психологічною службою разом із завідуючою бібліотекою проведено годину спілкування «Цікавий світ психології» для студентів 4 курсу, під час якої студенти мали змогу познайомитися з психологічною літературою, відомими вітчизняними та зарубіжними  психологами,  розширили   свої  знання про характер, норми культури поведінки.
    Різноманітні вправи, тести, логічні ребуси сприяли розвитку пам’яті, уваги, мислення, уяви. На методичній раді соціальний педагог та психолог розкрили питання «Психологічна служба  як вимір конкретної інтелектуальної здатності студента, сформованості конкретних розумових операцій».

Психологічна  середа  розпочалася  акцією  «Зірви  листочок – пізнай мудрість!». Привітання, мудрі поради та веселі побажання покращували настрій. На базі гуртожитку психологічна служба разом зі студентами - волонтерами провела відеолекторій «Енергетичні напої: користь чи шкода?», мета якого запобігти проблемі вживання енергетичних напоїв і викорінювати її як явище серед підлітків. Розповсюдження пам'яток «Зроби свій вибір» пропагували здоровий  спосіб  життя, сприяли позбавленню  молоддю  шкідливих для їхздоров'я звичок.

Студентська аудиторія мала можливість проявити свою активну життєву позицію, толерантне відношення до оточуючих в четвер, під час кінотренінгу «Цирк Баттерфляй». Перегляд фільму змусив кожного замислитися над цінностями та пріоритетами свого життя.

В п'ятницю психологічною службою проведені групові консультації для батьків на теми «Виховання у молоді правильного оцінювання власних потреб і можливостей», «Екзаменаційний стрес. Як допомогти дитині», під час яких батьки отримали корисні поради та рекомендації.
   Неодмінними супутниками творчого процесу було оформлення інформаційних стендів «Психологічний вісник», «Корисні поради», «Батькам на замітку».