Робота, побут, батьківство: як не вигоріти під час карантину

Із введенням карантину в нашій країні та і по всьому світу перед більшістю сімей постало питання: як поєднати роботу, побут та батьківство і не вичерпати усі свої внутрішні ресурси?

1. Домовтеся зі своїм “внутрішнім перфекціоністом”.
   Багатозадачність, постійна концентрація посилює навантаження на наш мозок і нервову систему. Що робити?
   - Пишіть списки справ. Не тримайте усе в голові.
   - Дозволяйте собі відхилятися від плану.
   - Якщо відчуваєте, що перенавантажені, викресліть зі списку завдань те, що не є життєво важливим. Запитайте себе «А що станеться, якщо я цього не зроблю?». І пам’ятайте, не потрібно усі справи виконувати самостійно.
   - Постарайтеся не звинувачувати і не злитися на себе, якщо щось не виходить або виходить не так, як хотілося б.
   2. «Розділяємо і володарюємо».
   Коли потрібно одночасно вирішувати і побутові і робочі ситуації можна зіткнутися із неможливістю щось контролювати або довести до кінця.Що робити?
   - Розбивайте великі задачі на декілька етапів.
   - Не забувайте себе похвалити – «Яка/який я молодець!». Коли ми задоволені результатом, то гормон дофамін допомагає нам відновити сили, ми відчуваємо приплив енергії.
   - Дякуйте дитині за те, що вона спокійно спала, допомагала, робила завдання, грала. Діти дуже чуйно на це реагують, повірте.
   - Включіть до списку важливих справ те, що приносить задоволення і починайте з цього.
   3. Скажемо «НІ» вигоранню.
   - Робіть 5-10 – хвилинні паузи – без думок про те «що мені ще потрібно зробити», без телефону, соцмереж, новин.
   - Напишіть список того, що приносить задоволення і є ресурсом. Не забувайте приділяти цьому час.
   - Споживайте новини дозовано, мінімізуйте інформаційний шум.
   - Якщо відчуваєте перенапруження – сядьте зручно і дихайте - спостерігайте за своїм диханням.
   - Навчайте дитину поважати особистий простір і піклуватися про себе.
    Поясніть, що Вам потрібен час для себе.
    - Знайдіть спільні заняття, які будуть приносити задоволення та користь вам, і вашим дітям: кіно, мультфільми, настільні та активні ігри, малювання, рукоділля, зарядка, танці. Можна також залучати дітей до спільного приготування їжі, наприклад разом зробити піццу, спекти печиво, тощо.
   - Не забувайте про повноцінний сон та харчування.
    Бережіть себе та своїх рідних, залишайтесь вдома і будьте здорові!