mega888

ОРЛИЦЯ ГІР ЗЕЛЕНИХ БУКОВИНИ

   27 листопада 2023 року виповнилося 160 років з дня народження відомої української письменниці - феміністки, громадської діячки Ольги Юліанівни Кобилянської.
   Педагогічна спільнота та студентство нашого навчального закладу активно долучилися до святкування.
   Викладачем ЦК гуманітарних дисциплін (українська мова і література) Світланою Пилипенко було проведено літературний калейдоскоп "Присвяти Ользі Кобилянській". Усі учасники заходу перейнялися творчістю "пишної троянди в саду української літератури".
   З вуст студентів лунали вірші, присвячені письменниці, слухачі поринули у ту атмосферу, в якій жила Ольга Юліанівна. Цікаво та доступно, з використанням слайдів та під музичний супровід пройшло знайомство з творчістю Ольги Кобилянської.
   Багато хто з українських поетів присвятив "гірській орлиці" свої вірші.
   Так у 1940 році Павло Тичина написав:
   І ти, найкраща жінко, героїчна.
   Прекрасна Ольго! Духа не вгаси 
   Як не вгасала ти ніколи! Стрічная
   Тобі любов од вас! 
   Ти воскреси нам діяння народу: одвічная
   ти ж наша сила славна, бо єси!
Детальніше...

СВІЧА ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

   24 листопада в коледжі відбувся захід-акція «Свіча пам’яті жертв голодомору», присвячений 90-им роковинам Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні та вшануванню пам’яті жертв масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
   Україна у своїй історії пережила багато трагічних сторінок. Однією із найтрагічніших та найтяжчих із них став Голодомор, який тричі вчиняв комуністичний режим. Мільйони безневинних українців були замордовані голодом та померли страшною смертю. Радянська влада намагалась знищити нас як націю, заборонити все українське – мову, культуру, традиції, стерти українську ідентичність. На жаль, історія повторюється. Росія вкотре здійснює геноцид проти українців. Нинішня російська жорстока агресія спрямована на знищення нас як нації, на знищення нашої держави. Але ми ніколи не здамося і не підкоримося російським окупантам. Їм не вдалось та ніколи не вдасться зруйнувати наш дух. Ми обовʼязково вистоїмо та переможемо!
Детальніше...

15 ЛИСТОПАДА – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВТОРИННОЇ ПЕРЕРОБКИ


   Сміття…Вічна проблема людства. Сміття було проблемою для Європи. Сміття є проблемою для України. Сміття стало проблемою для кожної української громади. Однак європейці справилися з цією проблемою. Вони зуміли побачити у ній свої можливості та переваги.
   Щороку 15 листопада в світі відзначають Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки. Вперше подібний захід провели в 1997 році в США, зрозумівши, що відходи можна обробити та використовувати знову за тим самим призначенням. Метою було заохотити населення здавати відходи у вторинну переробку і купувати продукцію, зроблену зі вторинної сировини. Поступово святкування Дня вторинної переробки поширилося і на інші небайдужі до цієї проблеми країни.
Детальніше...

ОСОБЛИВОСТІ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

   У рамках реалізації заходів II Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН з 13 по 19 листопада 2023 року в Україні відбувся Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху.
   Організовані заходи у межах навчального закладу були підпорядковані загальній темі - «Особливості безпеки дорожнього руху в умовах воєнного стану».
   Студенти коледжу повторили правила безпеки на дорозі у ролі пішохода, пасажира, велосипедиста, водія мопеду чи мотоцикла. Ознайомились з особливостями поведінки в умовах повітряної тривоги, комендантської години, відсутності освітлення. Узагальнили правила проходження блокпостів, особливі правила заборони ведення відео й фотофіксацій та викладання таких відеозаписів у соціальних мережах. Вивчили правила поведінки у разі переміщення у складі колони,  щодо поводження з незнайомими та підозрілими предметами на узбіччі та інших місцях. Важливою інформацією сьогодення стало надання домедичної допомоги.
Детальніше...

В ЄДНОСТІ НАША СИЛА

   До Дня Захисників та Захисниць України викладачем Захисту  України Миколою Осадчим для студентів коледжу був проведений національно- патріотичний  захід «В єдності наша сила».
   День Захисників та Захисниць України – це свято не лише військових,  а й всіх нескорених,  що  вболівають за долю держави, які своєю професійною діяльністю, сумлінною працею, волонтерською роботою забезпечують Україні захист.
   Здобувачі освіти ознайомилися із історією свята, вшанували пам’ять її захисників, що зі зброєю в руках захищають суверенітет і територіальну цілісність України.
   Учасники заходу  з педагогами згадали загиблих воїнів Путивльщини (героїв Алеї Слави), що віддали своє життя щоб наближати нашу перемогу.
Детальніше...

РЕВОЛЮЦІЙНІ ХРОНІКИ: ВІЛЬНІ ТВОРЯТЬ МАЙБУТНЄ


   День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).
   Студенти та викладачі коледжу доєднались до заходів присвячених 10 річниці початку Революції Гідності. Здобувачі освіти перших курсів разом з викладачем Стьопочкіною Ю. О. здійснили історичний екскурс «Революційні хроніки: вільні творять майбутнє», учасники заходу пригадали доленосні події в історії сучасної України, вшанували патріотизм та мужність громадян, які виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.
   Ми завжди пам’ятатимемо подвиг Героїв Майдану, адже тільки завдяки їм ми вільні творити майбутнє у нашій незламній країні!
Детальніше...

З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

   28 червня українці відзначають 27-у річницю прийняття основного закону нашої держави – Конституції України. День основного закону України – свято для кожного громадянина нашої країни, адже Конституція – гарантія всіх наших прав та свобод, всього, що ми маємо.
   З нагоди Дня Конституції у Путивльському педагогічному фаховому коледжі класними керівниками студентських груп було проведено низку заходів. Серед них -  онлайн-марафон «Конституція – гарант моїх прав», відеопорадник «Знай свої права», екскурс «Як Україна отримала Конституцію», інфомікс «Читаємо та вивчаємо Конституцію України» та інші.

Детальніше...