mega888

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОЕЗІЇ

                                             Творча відео-зустріч
   Всесвітній день поезії – це чудова нагода згадати про красу та силу поетичного слова, а також підтримати сучасних поетів та їхню творчість. 21 березня здобувачі освіти коледжу мали можливість бути присутніми на відео-зустрічі з талановитою поетесою Наталією Калиновською, яка є заслуженим діячем естрадного мистецтва  України, членом Національної спілки журналістів України, спілки письменників України. В її творчому доробку 27 збірок поезій. Модератор заходу завідувач бібліотеки Світлана Зайцева представила гостю і розповіла про творчий та життєвий шлях. Зворушливо й проникливо автор читала вірші зі збірок, які побачили світ у різні роки, ділилася спогадами. Романтичні, життєствердні, правдиві, сумні, пронизливі - ще можна багато епітетів підібрати до віршів пані Наталії. Окрему увагу Наталія Калиновська  приділила розповіді про видання і упорядкування  збірок «Голос війни», до яких увійшли твори учнівської молоді про біль війни та віру в перемогу. Пані Наталія  відповіла на питання присутніх.

Детальніше...

«АВТОСТОПОМ ДО ДУШІ»

#ТижденьПоезії2025 

 Презентація видання

   В Україні продовжується Національний тиждень читання поезії, організований Українським інститутом книги.Цьогорічна тема — «Пісня тисячі голосів», а гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся».
   Поезія — це спосіб почути одне одного. Це можливість зафіксувати досвід і знайти відгук. Тиждень поезії покликаний підкреслити, що література дозволяє нам сприймати суспільство цілісно, не стираючи унікальність кожного досвіду. Вірші стають способом знайти слова для пережитого, відчути підтримку і взаєморозуміння. Цей тиждень — нагода вслухатися у багатоголосся української поезії, де кожен знайде слова, що відгукнуться в його серці.
   У межах тижня поезії на базі бібліотеки коледжу презентовано поетичну збірку випускниці 2015 року Тетяни Пасічник (Кладько) «Автостопом до душі». Ця збірка – це не просто набір віршів, це – душа, виплекана у слові. Кожен вірш – це окрема історія, сповнена глибокого змісту та емоцій.Здобувачі освіти мали змогу  поринути у світ поезії, відчути її ритм,  її мелодію, її  глибину.

https://youtu.be/l5wag8lc1VY 

Спорт – гармонія сили і духу

                                  Літературно-публіцистична виставка

   Спорт і здоровий спосіб життя– модний тренд будь-якої пори року. Заняття спортом дають людині не тільки міцне здоров'я, хорошу фізичну підготовку і гарну фігуру, а й формують характер, вчать долати труднощі, змушують постійно вдосконалюватися та не зупинятися на досягнутому.
   Минуло 30 років як в нашому коледжі було відкрито спеціальність Фізична культура і спорт. За ці роки в коледжі більше ніж 1000 студентів отримали цю спеціальність. Вони стали вчителями, тренерами, майстрами спорту… А з початком повномасштабного вторгнення пішли захищати Україну. Фізична культура і спорт відіграють важливу роль під час війни,  бо військові дії постійно створюють небезпеку для фізичного та психологічного здоров'я населення.Регулярні тренування допомагають солдатам бути готовими до значних фізичних навантажень, зберігати витривалість і адаптивність.
   До 30-річчя з дня заснування спеціальності в бібліотеці коледжу оформлено літературно-публіцистичну виставку «Спорт – гармонія сили і духу».  Представлені матеріали розповідають про здобутки наших викладачів та студентів протягом 30 років, а також розвиток світового та українського спорту, знайомлять читачів з видатними спортсменами, спонукають до активних фізичних вправ.

Детальніше...

ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Патріотична панорама

   20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.
   В бібліотеці коледжу проведено патріотичну панораму до Дня Героїв Небесної Сотні «Найкраща сотня в небо йде». Здобувачі освіти ознайомились з тими буремними подіями, які відбувалися на Майдані під час Революції Гідності, читали вірші відомих українських поетів. Для них була представлена літературно-публіцистична виставка «Імена, які ніколи не забути».

                                                                 Завідувач бібліотеки Світлана Зайцева

Детальніше...

«ОЙ, ХУСТИНА, ХУСТИНОЧКА! МЕРЕЖАНА, ШИТА…»

   Щороку 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Це неофіційне свято, яке з'явилося 2019 року, покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій.
   Відзначати День української хустки запропонувала активістка та депутатка Вінницької облради Людмила Станіславенко. Ідею підтримали громадські активісти в Україні та в усьому світі. Зокрема, 2019 року свято відзначалося в США, Іспанії, Канаді, Латвії, Португалії, Казахстані, Йорданії, Індії.

Детальніше...

Єдність дарує непереможність

Патріотична година

   День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави  в єдності українських земель. Лише за умови політичної та економічної незалежності ми можемо претендувати на гідне місце України в світі. Лише сильна держава може убезпечити націю від служіння чужим інтересам. Ось чому ми зобов’язані плекати ідеал власної соборної держави й віддавати йому всі свої сили та здібності. Об’єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам’яті українців. Сьогодні українцям знову приходиться боротися за свою єдність, захищати цілісність і суверенітет рідної країни.

Детальніше...

Нескорені: партизанський рух на теренах України

Книжкова виставка

   22 вересня щорічно відзначають День партизанської слави України. Раніше в це свято згадували здебільшого партизанів Другої Світової війни, але, починаючи з 2014 року, та в 2022– му багато партизанів з’явилося і серед наших сучасників. Ці відважні люди протистоять озброєним солдатам на тимчасово окупованих Росією територіях, щоб якомога швидше наблизити нашу перемогу.
   День партизанської слави був заснований указом Леоніда Кучми 2001  року – 30 жовтня, «на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у Другій світовій війні», президент України підписав указ, згідно з яким це свято щорічно відзначають 22 вересня. Традиційно цього дня вітають ветеранів партизанського руху та партизанів нашого часу, дякують їм та вручають почесні нагороди.
   До Дня партизанської слави у читальному залі бібліотеки коледжу оформлено книжкову виставку  «Нескорені: партизанський рух на теренах України». Представлені на ній книжки висвітлюють становлення і розвиток партизанського руху 1941 – 1945 років в Україні, розповідають про трагічні й неймовірно тяжкі воєнні  роки на території  України. На виставці представлені також актуальні видання: збірники документів, матеріалів і свідчень учасників партизанського підпілля, документальні повісті, альбоми.
Подвиг ветеранів-визволителів додає нам сил  і наснаги у нинішній боротьбі за свободу, територіальну  цілісність України.
   Зичимо  усім Перемоги, чистого і мирного неба, щастя, здоров’я, благополуччя та запрошуємо завітати до бібліотеки! 

Завідувач бібліотеки Світлана ЗАЙЦЕВА