20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.
20 лютого 2025 року минає 11 років від дня масових розстрілів Небесної Сотні на Майдані.
Студенти першого курсу, групи «Д/Є» під час інформаційної години «Пам’ятаємо подвиг героїв Небесної сотні» вшанували патріотизм і мужність громадян, які у листопаді 2013 року – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору. Герої Небесної Сотні стали символом світла та перемоги над злом. Разом із героями російсько-української війни, які відстоюють на фронті наше право жити у вільній соборній Україні, вони живлять та зміцнюють нашу віру в Перемогу.
15 лютого в Україні відповідно до Указу Президента України від 11 лютого 2004 року – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Сьогодні, розуміючи справжню ціну війни і миру, усвідомлюючи свою відповідальність за майбутнє та долю прийдешніх поколінь, важливо пам’ятати кожного учасника бойових дій. Вони завжди були і залишаються прикладом мужності й відваги, патріотизму і відданості військовій присязі. Під час повномасштабної війни, розв’язаної жорстоким російським агресором, ми, згуртувавшись навколо єдиної спільної мети, працюємо кожен на своєму фронті, підтримуючи наших мужніх та незламних захисників.
До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав для здобувачів освіти у коледжі було проведено інформаційну годину «Скільки буду жити – буду пам'ятати», бесіду-зустріч «Вогнем і полум'ям війни чужої, охрещені, обпалені навік».
Шановні учасники бойових дій, дякуємо вам за мужність і героїзм, приклад людської відданості та високу громадянську відповідальність. Бажаємо усім, хто проходить нелегкий бойовий шлях, міцного здоров’я, щастя й миру, добробуту в родинах.
Тільки в єдності наша сила! Все буде Україна!
Бої за Донецький аеропорт - одні з найзапекліших у війні на сході України - тривали з травня 2014-го до 20 січня 2015 року. Понад 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійських бойовиків, затято відстоюючи рідну землю.
Під час заняття гуртка "Історичний хаб" здобувачі освіти нашого коледжу познайомились із хронологією цієї героїчної та, водночас, трагічної сторінки нашої історії, згадали про тих, хто першими прийняв удар ворога та вступив у запеклий бій, хто підтримав і став пліч-о-пліч на захист, хто жертвував життям і допомагав побратимам. Зустріч стала не лише нагодою згадати про подвиг "кіборгів", а й нагадування всім нам про цінність свободи й мирного життя.
"Вони вистояли! Не витримав бетон!" - так в Україні говорять про оборонців Донецького аеропорту. Їх називали "кіборгами", віддаючи належне тій затятості, з якою вони вісім місяців утримували непристосований для оборони об’єкт під постійними обстрілами, відбиваючи атаку за атакою. "Кіборги", як кажуть військові аналітики, показали Путіну, що Україна здатна чинити опір агресії росії.
Більшість оборонців Донецького аеропорту з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року знову пішли на фронт. Багато з них поклали свої голови, обороняючи Україну.
Вічна пам’ять і слава захисникам України!
6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил — свято, яке від часу його заснування тридцятиліття тому завжди зустрічали з гордістю та пошаною. 12 грудня українці святкують День Сухопутних військ, в який вшановують механізовані, танкові, ракетні та десантні війська, артилерію та інших військовослужбовців, які ведуть наземні операції.
Саме цим подіям було присвячено заняття гуртка "Історичний хаб".
Здобувачі освіти мали змогу перегорнути славетні сторінки українського воїнства від часів Русі-України до буремного сьогодення. Князь Святослав, гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Іван Мазепа, Українські Січові Стрільці, воїни армії УНР та УГА, бійці УПА, учасники АТО - це далеко не повний перелік тих, кого згадали під час зустрічі.
22 січня – особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята – проголошення незалежності Української Народної Республіки та Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
22 січня 1918 року незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а через рік, в 1919 році, в цей же день на Софійській площі у Києві відбулося офіційне об’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Так вперше за багато століть історичні українські регіони об’єдналися в одну державу.
День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).
Студенти та викладачі коледжу доєднались до заходів, присвячених 11 річниці початку Революції Гідності. Здобувачі освіти перших курсів разом з викладачем Стьопочкіною Ю.О. здійснили історичний екскурс «Загартовані! Згуртовані! Незламні!». Учасники заходу пригадали доленосні події в історії сучасної України, вшанували патріотизм та мужність захисників, які виступили на захист демократичних цінностей, прав, свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору в 2013-2014 рр. і зараз стоять на захисті гідності та свободи нашої нації.
Помаранчева революція та Революція Гідності сприяли збереженню незалежності України та сформували українську націю, здатну сьогодні боронити державність зі зброєю в руках.