mega888

БАБИН ЯР: БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ

   Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.
   Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.
   Студенти нашого коледжу долучилися до вшанування пам'яті про жертв Бабиного Яру. Під час заняття гуртка "Історичний хаб" дізналися про жахливу трагедію голокосту на українській землі, розстріли мирних мешканців Путивля в роки окупації, долю ромського народу та величний подвиг Праведників народів світу. Також гуртківці відвідали віртуальну виставку «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» та меморіальний центр Голокосту Бабин Яр.
   «Дуже важливо завжди пам’ятати історію, не забувати. Тому що «Ніколи знову!» – це не порожні слова», - наголосив Президент України Володимир Зеленський, ушановуючи пам’ять жертв Бабиного Яру в минулому році.

Детальніше...

МИ ЗА МИР У ВСЬОМУ СВIТI

   Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. Це свято було засноване Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою зміцнення миру, припинення вогню, відмови від насильства та підвищення обізнаності про мир серед населення усього світу.
   Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі наразі  триває боротьба. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчуває кожен.
   З нагоди дня миру студентською радою Путивльського педагогічного фахового коледжу імені C. В. Руднєва проведено інтерактивний квест «Ми за мир у всьому світі». Під час заходу студенти подорожували станціями: «Історія», «Вікторина», «Асоціації», «Прислів'я», «Філворд», «Зайве слово», «Антоніми», «Ребуси», «Продовж речення» тощо, під час яких виконували завдання, дізнавались нове та закріплювали отримані знання.

Детальніше...

ДЕНЬ ГЕРОЇВ УКРАЇНИ

   Україна має багату історію боротьби за свободу. З давніх часів український народ протистояв зовнішнім загрозам і боровся за свою незалежність. Сьогодні українці також продовжують свою боротьбу.
   23 травня ми відзначаємо День Героїв України. Цей день можна вважати одним із найважливіших свят у країні. Воно присвячене пам'яті людей, які стали героями в минулому і до наших днів. Вони віддали своє життя боротьбі за незалежність, свободу і гідність свого народу. Їхні діяння та самовідданість назавжди залишиться в серцях українців і слугуватимуть прикладом для майбутніх поколінь.
   Цьому було присвячено засідання регіонального об'єднання викладачів англійської мови. Студенти всіх педагогічних коледжів центрального регіону під керівництвом викладачів підготували мультимедійні презентації "Мій Герой". Від нашого коледжу брали участь студенти 3-го курсу, групи А, під керівництвом Мельник Л. Ю.
   Пропонуємо переглянути її.

Детальніше...

ШЛЯХ УКРАЇНСЬКОЇ КОНСТИТУЦІЇ

   28 червня цього року Україна відзначатиме 28-му річницю прийняття Конституції – головного нормативно-правового акта держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян.
   Наша Конституція визначає, що Україна є правовою державою, яка базується на принципах поваги до особи й недоторканності її прав і свобод, верховенства права, дотримання закону. Вона забороняє дискримінацію. У Конституції закріплений суверенітет Української держави над всією її територією, яка є недоторканною. А захист цього суверенітету і територіальної цілісності є найважливішою функцією держави і справою всього Українського народу. Дієвість цієї норми Конституції українці демонструють на практиці вже майже десять років, боронячи Україну від російської агресії.

Детальніше...

КРИМСЬКІ ТАТАРИ: 80 РОКІВ ПАМ'ЯТІ ТА СПРОТИВУ

   18 травня в Україні та світі згадують про жертв депортації кримськотатарського народу з Криму у 1944 році. У цей день з півострова відправили перший ешелон кримських татар. Це стало причиною масових смертей кримських татар, основну частину яких складали люди похилого віку, жінки та діти.
   12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію кримських татар геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
   Студенти нашого коледжу долучилися до вшанування пам'яті про жертв депортації. Під час заняття гуртка "Історичний хаб" дізналися про історію та традиції корінного народу України - кримських татар, згадали видатних особистостей, отримали відповіді на запитання про взаємини українського та кримськотатарського народів. Особливо чутливим моментом стало порівняння геноциду 1944 року з геноцидом, який нині чинить росія щодо українців. Дві епохи - один злочинець! Злочин геноциду має бути засуджений і покараний!
   "18 травня ми всі - кримські татари!" - таким був підсумок заняття.

Детальніше...

УКРАЇНЦІ – НАЦІЯ ГЕРОЇВ

   День Героїв – це вшанування пам’яті патріотів, які жертовно віддали своє життя служінню українській нації, тих, хто боронив рідну Батьківщину до останнього подиху. Люди, що цілковито поклали своє життя на ваги свободи українського народу, існували в різні часи становлення нашої держави. Починаючи з часів Київської Русі, продовжуючи часами Гетьманської ери та процвітання Запорізької Січі, в недовгий період існування Української Народної Республіки та Української повстанської армії. Ціла плеяда нових героїв з’явилася в останні роки, під час російської агресії на сході країни. Вони були, є і будуть завжди.
   З метою належного вшанування здобувачами освіти пам’яті полеглих захисників України, утвердження національної та громадянської ідентичності на основі суспільно-державних та національних цінностей українського народу, студентською радою коледжу проведено виховний захід «Українці – нація героїв».

Детальніше...

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ «ПАМ`ЯТЬ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО»

   8 травня – День пам`яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Сумна і важлива дата, яка має нагадати всім нам про необхідність збереження миру на планеті. На честь цього визначного дня у коледжі проводений  інформаційний дайджест «Пам`ять заради майбутнього”, основна мета якого– виховання почуття любові до Батьківщини, гордості за героїзм нашого народу, єднання з людьми у боротьбі за мир.
   Важливо пам'ятати про подвиг воїнів, які ціною власного життя захистили нашу землю від нацистської окупації, та про жахливі злочини, скоєні під час Другої світової війни.
   Низький уклін тим, хто захищав Україну від нацистської агресії. Дякуємо нашим воїнам, що захищають Україну сьогодні.

   Нехай над Україною завжди буде чисте небо!