Нещодавно студенти перших курсів Путивльського педагогічного фахового коледжу імені С.В.Руднєва стали учасниками цікавого та актуального культурного заходу "Музика може стати зброєю".
Захід був присвячений ролі музики у підтримці патріотичного духу та національній ідентичності. Завдяки сучасним інтерактивним засобам, студенти слухали музичні композиції відомих виконавців, які свідчать про силу музичного мистецтва у складні історичні часи. Учасники заходу мали змогу не лише насолодитися виконанням патріотичних пісень, але й дізнатися більше про те, як музика здатна мобілізувати суспільство та стати потужним інструментом боротьби за ідеї та цінності.
Детальніше...
У сучасному світі, сповненому технологій і глобалізації, важливо не втрачати зв’язок із власним корінням, культурою та традиціями. Саме тому виховні заходи, присвячені українським звичаям, відіграють важливу роль у формуванні молодого покоління. Один із таких заходів на тему "Коляда йде!" був успішно проведений зі студентами вокального гуртка, залишивши приємні емоції та глибокі враження.
Основна мета виховного заходу полягала в ознайомленні студентів із традиціями українського колядування, формуванні поваги до народної творчості, заохоченні молоді до збереження національної спадщини та створенні святкової атмосфери.
14 листопада була проведена гостьова лекція учням 9 класів Новослобідської та Конотопської громадина тему «Творчість сучасних українських композиторів».
В учнів була змога познайомитись з досягненнями сучасних українських композиторів та поглибити знання про особливості української класичної та сучасної музики.
Ми розглянули творчість Мирослави Шентюрк, Євгенії Дзюби, Лариси Іваненко - видатних митців, кожен з яких приносить щось унікальне до музичного ландшафту України.
Напередодні новорічних та різдвяних свят здобувачі освіти коледжу взяли участь у майстер - класі «Новорічні прикраси», який провела викладач Людмила НОВОБРАННА.
Новий Рік – довгоочікуване свято, оповите легендами й романтичними історіями. Воно вабить чарівною атмосферою, чарує сяйвом різнокольорових вогнів, огортаючи на мить всю Землю в світ чудес! І куди ж без головної традиції Нового Року – прикрашеної ялинки? Адже саме яскраві кулі і блискучі гірлянди змушують повірити в казку не тільки дітей, а й дорослих.
Ялинкові прикраси сьогодні – це не тільки частина свята, а й символ наших спогадів, інтересів і навіть емоцій. Цей факт підтвердили на майстер-класі, як студенти, так і їх наставники. Своєю активною творчістю вони довели, що процес створення новорічних прикрас захоплює і нагадує нам, що головне свято року – це час, коли кожен може виразити свою індивідуальність.
Проблема патріотичної вихованості є сьогодні в Україні однією з найактуальніших у сфері освітнього, культурного та суспільно-політичного життя. Студенти 4-А курсу Путивльського педагогічного фахового коледжу імені С.В. Руднєва доєднались до Всеукраїнських музичних конкурсів, які не лише допомагають оцінити знання студентів з музичного мистецтва, а й спонукають дізнатися більше про музичне багатство України.
Всеукраїнський конкурс «Від бандури до цимбал» приурочений Міжнародному дню музики і має за мету підтримати усіх, хто цікавиться культурою України, доповнити знання студентів про музичні інструменти українського народу. Багато народних інструментів можна почути й сьогодні на записах сучасних виконавців: KAZKA, Onuka, Джамали, Аліни Паш і багатьох інших.
Всеукраїнський конкурс «День української пісні» присвячений найвідомішим українським пісням останніх десятиліть.
Переможці були нагороджені дипломами I, II та III ступенів. Це:
Шкурат Аліна
Купрійова Оксана
Стрельнікова Оксана
Шубіна Мар’яна
Чабан Іван
Гаріна Альбіна
Костюк Ярослава
Грабар Ангеліна
Тищенко Богдан
Фесенко Денис
Пишаємось вами!
Цього тижня в Путивльському педагогічному фаховому коледжі імені С.В. Руднєва відбувся захід, присвячений історії українського джазу, на якому студенти вокального гуртка отримали можливість поринути в унікальний світ українського джазу, дізнатися більше про його розвиток та вплив на культурне життя країни.
Українська джазова сцена має довгу і багатогранну історію, яка, попри певні труднощі, не припиняла свого розвитку навіть у часи політичних і соціальних змін. Важливим етапом в історії українського джазу став його вплив на післявоєнний період, коли з'явились нові стилі та школи, що започаткували зв'язок між традицією і новаторськими пошуками в музиці.
Щороку у другу суботу вересня святкують День українського кіно. Незважаючи на те, що це професійне свято, відзначити його може кожен українець. Адже кіно – це мистецтво, яке здатне формувати національну свідомість, протистояти ворожій пропаганді та доносити правду через екрани.
З нагоди Дня українського кіно студенти нашого коледжу разом з викладачем ЦК дошкільної педагогіки, психології Іриною Опанасенко поринули у світ українського кіномистецтва. Під час виховного заходу, який був проведений у формі інформрелізу, здобувачі освіти познайомилися з історією українського кіно, творчістю видатних акторів та режисерів минулого та сьогодення, дізналися, хто з митців зі зброєю в руках став на захист України після початку повномасштабного вторгнення РФ. Наприкінці заняття студентам була представлена добірка українських художніх фільмів з пропозицію відсвяткувати день українського кінематографу переглядом кінофільму. Адже кіно дає нам можливість без усіляких перешкод відчути смак перемоги, відчуття щастя та радості.