Творчість Йоганна Себастьяна Баха має величезне значення для світової музичної культури та є джерелом натхнення для безлічі поколінь. Його музика стала символом вишуканості, глибини та майстерності, вона перетинає межі часу і простору, залишаючись актуальною тавпливовою у наші дні.
17.04.2024 року для студентів 3 курсу, групи «А» відбулася гостьова лекція аспіранта Глухівського національного педагогічного університету імені Олександа Довженка Михайла Барка «Спадщина Йоганна Себастьяна Баха: просвітлення через музику».
Музична спадщина Леонтовича – це неоціненний внесок в українську та світову музичну культуру. Без творчості нашого класика зараз неможливо собі уявити сучасне хорове мистецтво в усьому його різноманітті. Постать Леонтовича висвічує багатьма гранями таланту. Він був не лише майстром хорової музики, диригентом, громадським діячем, а й талановитим педагогом.
03.04.2024 в групі 3-А відбулася відкрита виховна година "М. Леонтович: пісня, що об'єднує народи і часи", до якої були запрошені викладачі коледжу та аспірантка Глухівського національного педагогічного університету імені А. Довженка, а в минулому наша випускниця Аліна Коваленко.
27 березня відзначається Міжнародний день театру. Це не просто професійне свято митців сцени, це свято мільйонів небайдужих глядачів. День театру щорічно святкують в усьому світі починаючи з 1961 року після відповідного рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.
В Україні з нагоди Міжнародного дня театру завжди проводяться театральні фестивалі, артисти отримують нагороди та державні звання, а глядачі йдуть на прем’єри вистав.
У Путивльському педагогічному фаховому коледжі також відсвяткували цю подію. Зі студентами 1-х курсів провели ряд заходів, на яких згадали історію виникнення театрального мистецтва, провели віртуальну екскурсію найкращими театрами світу, дізналися багато цікавого про театри України: Національний академічний театр опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка у Києві, Одеський національний академічний театр опери та балету, Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької. «Побували» студенти і в Національному академічний драматичному театрі ім. Івана Франка. Згадали видатних акторів театру, познайомились з репертуаром.
Підведені підсумки Міжнародного двотурового багатожанрового фестивалю-конкурсу «Перлина Дніпра», який відбувся за підтримки Уряду Республіки Болгарія та БО Всеукраїнського благодійного фонду «Злагода». За результатами конкурсу наша «зірка» студентка 3 курсу Катерина ПРИМАК (художній керівник: Тетяна ЯНОВСЬКА) отримала впевнену перемогу та диплом лауреата І ступеня у номінації «Вокал народний».
Детальніше...
Музика завжди була важливим компонентом української культури та ідентичності, української історії та свідомості. Українські пісні відображають історію, народні звичаї та традиції, є засобом вираження національної гордості та духовної згуртованості.
І, звичайно ж, музика завжди була і є невід’ємною частиною української визвольної боротьби. За свою історію наш народ пережив багато періодів боротьби за свободу та незалежність, і в кожному з них музика займала особливе місце.
Українці завжди жили з піснею на устах, вірили в майбутнє своєї країни та прагнули до вільного та незалежного життя. Саме тому, – українська пісня відображає ті цінності, що є в серці кожного, хто зве себе українцем.
9 лютого у Путивльському педагогічному фаховому коледжі імені С. В. Руднєва відбувся музично-виховний захід «Музика може бути зброєю» для студентів 1 курсів і викладачів.
Детальніше...