mega888

«СПIВАТИ – ЗНАЧИТЬ ЖИТИ ДУШЕЮ: РОЛЬ ВОКАЛЬНОГО ГУРТКА У КОЛЕДЖI»

  Музика – це універсальна мова, що об’єднує серця, передає емоції та зберігає культурні традиції. У Путивльському педагогічному фаховому коледжі вокальний гурток дає студентам змогу не лише розвивати свої музичні здібності, а й занурюватися у світ української пісні, яка є душею нашого народу.
   Гурток – це не просто місце, де студенти вчаться співати. Це своєрідна творча лабораторія, де кожен голос знаходить своє звучання, а кожна нота стає частиною гармонійного поєднання мелодії та душі. Тут розвиваються навички володіння голосом, сценічна культура, артистизм. Але найважливіше – це можливість доторкнутися до справжнього мистецтва та відчути силу пісенного слова.
   Пісня має особливу енергетику. Вона може бути сумною, ліричною, жартівливою, бойовою, але завжди справжньою. Через спів студенти не лише виражають свої почуття, а й відкривають для себе багатий світ української культури.

Детальніше...

ЖІНКА-ЛЕГЕНДА

                                                                                      Хай буде легко. Дотиком пера.
                                                                                      Хай буде вічно.
                                                                                     Спомином пресвітлим.
                                                                                     Цей білий світ – березова кора.
                                                                                     По чорних днях
                                                                                     побілена десь звідтам.
                                                                                     Ліна Костенко

   Не завжди Україні випадало мати поетів, рівних епохам. Не тільки епохам, у які вони жили, а й тим, які грядуть. Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка… Цю велику трійцю продовжила наша сучасниця Ліна Костенко.
   Ліні Василівні – 95. Це поважна дата для людини, а надто – для жінки-легенди. Її поезії та мужність вражають. Вона – Богиня слова.

 Щоб згадати про мужню поетесу, викладач Світлана Пилипенко разом із студентами-першокурсниками підготували літературно-музичну композицію під назвою «Жінка-легенда». Здобувачі освіти натхненно декламували вірші поетеси, а також на її ж слова лунали пісні у виконання відомих артистів.

https://youtu.be/IdPlU2ySNu0

   «Народ шукає в геніях себе» – якось сказала Ліна Костенко. Але хочеться думати, що прийде час і нащадки наші скажуть: «Народ знайшов себе в Ліні Костенко». 
   Ця відважна жінка – це дійсно чистий поет. Чистота її поезій і чистота її духу вражає. Це поет на всі часи.

 
 
 
 

"КОЛЯДА ЙДЕ!"

   У сучасному світі, сповненому технологій і глобалізації, важливо не втрачати зв’язок із власним корінням, культурою та традиціями. Саме тому виховні заходи, присвячені українським звичаям, відіграють важливу роль у формуванні молодого покоління. Один із таких заходів на тему "Коляда йде!" був успішно проведений зі студентами вокального гуртка, залишивши приємні емоції та глибокі враження.
   Основна мета виховного заходу полягала в ознайомленні студентів із традиціями українського колядування, формуванні поваги до народної творчості, заохоченні молоді до збереження національної спадщини та створенні святкової атмосфери.

Детальніше...

МІКЕЛАНДЖЕЛО: 550 РОКІВ ГЕНІАЛЬНОСТІ – ПОГЛЯД КРІЗЬ ВІКИ

    У рамках відзначення 550-ї річниці від дня народження великого італійського митця Мікеланджело Буонарроті викладачка Козороз Наталія Вікторівна провела захопливе позакласне заняття для студентів перших та других курсів.
  Зустріч була присвячена життєвому і творчому шляху одного з найвидатніших майстрів епохи Відродження. Викладачка розповіла про складний, але яскравий життєвий шлях Мікеланджело, його становлення як художника, скульптора та архітектора, а також про неперевершені твори, що залишилися у спадок людству.
  Особливу увагу було приділено знаменитим роботам митця. Студенти дізналися про грандіозний проєкт купола Собору Святого Петра в Римі, який став вершиною архітектурної майстерності. Окремо було розглянуто скульптурні шедеври: "П'єта", що вражає ніжністю та глибокою емоційністю, та "Давид", який є символом ідеальної людської краси й сили.

Детальніше...

НОВОРІЧНІ ПРИКРАСИ: ВІД ІДЕЇ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ

   Напередодні новорічних та різдвяних свят здобувачі освіти коледжу  взяли участь у  майстер - класі «Новорічні прикраси»,  який провела викладач   Людмила НОВОБРАННА.
   Новий Рік – довгоочікуване свято, оповите легендами й романтичними історіями. Воно вабить чарівною атмосферою, чарує сяйвом різнокольорових вогнів, огортаючи на мить всю Землю в світ чудес! І куди ж без головної традиції Нового Року – прикрашеної ялинки? Адже саме яскраві кулі і блискучі гірлянди змушують повірити в казку не тільки дітей, а й дорослих.
   Ялинкові прикраси сьогодні – це не тільки частина свята, а й символ наших спогадів, інтересів і навіть емоцій. Цей факт підтвердили на майстер-класі,  як  студенти, так і їх наставники.  Своєю  активною творчістю вони довели, що процес створення новорічних прикрас захоплює і  нагадує нам, що головне свято року – це час, коли кожен може виразити свою індивідуальність.

Детальніше...

МУЗИКА – НАША ЗБРОЯ!

   Нещодавно студенти перших курсів Путивльського педагогічного фахового коледжу імені С.В.Руднєва стали учасниками цікавого та актуального культурного заходу "Музика може стати зброєю".
  Захід був присвячений ролі музики у підтримці патріотичного духу та національній ідентичності. Завдяки сучасним інтерактивним засобам, студенти слухали музичні композиції відомих виконавців, які свідчать про силу музичного мистецтва у складні історичні часи. Учасники заходу мали змогу не лише насолодитися виконанням патріотичних пісень, але й дізнатися більше про те, як музика здатна мобілізувати суспільство та стати потужним інструментом боротьби за ідеї та цінності.

 

 

Детальніше...

ДЖАЗ ЯК МУЗИЧНИЙ ФЕНОМЕН У ЖИТТІ УКРАЇНИ

   Цього тижня в Путивльському педагогічному фаховому коледжі імені С.В. Руднєва відбувся захід, присвячений історії українського джазу, на якому студенти вокального гуртка отримали можливість поринути в унікальний світ українського джазу, дізнатися більше про його розвиток та вплив на культурне життя країни.
   Українська джазова сцена має довгу і багатогранну історію, яка, попри певні труднощі, не припиняла свого розвитку навіть у часи політичних і соціальних змін. Важливим етапом в історії українського джазу став його вплив на післявоєнний період, коли з'явились нові стилі та школи, що започаткували зв'язок між традицією і новаторськими пошуками в музиці.

Детальніше...