24 вересня, напередодні Всеукраїнського Дня дошкілля, цикловою комісією дошкільної педагогіки, психології та окремих методик було організовано гостьову лекцію-зустріч з деканом факультету дошкільної освіти, кандидатом педагогічних наук Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Інною Куліш на тему «Дошкільна освіта за кордоном: дитячі садочки Польщі». В ході зустрічі Інна Дмитрівна поділилася враженнями від поїздки на стажування у складі університетської делегації. Викладачі та студенти побачили, як функціонує система дошкільної освіти в Польщі. Лектор розповіла про типи закладів дошкільної освіти, організацію харчування та освітнього простору дитячих садків, особливості проведення різних форм роботи з дітьми. Учасники зустрічі отримали справжнє задоволення та корисну інформацію. Сподіваємося, що зустрічі в такому форматі стануть традиційними, а давні дружні стосунки між нашими закладами освіти будуть продовжуватися.
Детальніше...
З метою зміцнення єдності народів Європи та забезпечення миру і стабільності на Європейському континенті Указом Президента України від 8 травня 2023 року № 266 в Україні встановлено День Європи. Другий рік поспіль Україна єдина у вшануванні миру та єдності на європейському континенті з демократичними країнами Європи.
Відкрите засідання Євроклубу «WorldSpace» зібрало коледжанську родину з нагоди Дня Європи та було присвячене євроінтеграційним процесам України. Прагнення українського народу до життя в Європейському суспільстві було голосно озвучене на весь світ ще під час Революції гідності.
Наразі українське суспільство здійснює значні кроки в напрямку євроатлантичної інтеграції, про що засвідчує, інформація на євроінтеграційному порталі від команди Офісу Віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.
В процесі вивчення англійської мови важливим етапом є безпосереднє знайомство з національностями, що є носіями цієї мови для усвідомлення культури, традицій, національних символів, а також лінгвістичних особливостей.
Європа – це велика міцна родина, об’єднання прогресивних, демократичних держав. Євросоюз став світовим лідером із надання гуманітарної, фінансової та військової допомоги українцям у складний воєнний час. А скільки мільйонів українських біженців знайшли прихисток в багатьох країнах Європейського Союзу. Тож майбутнє України – це ЄС!
З метою поширення знань з питань європейської інтеграції, отримання нової інформації про європейські країни викладачем англійської мови Діаною Неспановою проведено інформаційний екскурс «Символи Європейського Союзу», під час якого студенти дізналися про історію створення Європейського Союзу, започаткування свята Дня Європи, країни, що входять до складу Європейського Союзу, цікаві факти про країни Європи, а також про основні символи ЄС. Здобувачі освіти мали змогу закріпити отриманні знання за допомогою євро-вікторини.
20 травня студенти 1 курсу, групи «А» і викладачі Ліана МЕЛЬНИК та Микола ТИЩЕНКО провели онлайн захід, присвячений Дню вишиванки. Викладач Ліана МЕЛЬНИК розповідала англійською мовою про відомі українські пісні та вірші видатних поетів, перекладених англійською мовою. Студенти виконали ці твори цими двома мовами. Викладач Микола ТИЩЕНКО надавав допомогу студентам у підготовці та виконанні музичних творів.
Детальніше...
Основним і незмінним завданням НАТО є захист свободи і безпеки усіх членів Альянсу політичними і військовими засобами.
НАТО прагне гарантувати тривалий мир в Європі на ґрунті спільних цінностей своїх держав-членів, а саме: особиста свобода, демократія, права людини і верховенство права. Ці спільні цінності об'єднують розмаїту групу членів Альянсу по обидва боки Атлантики, а НАТО уособлює трансатлантичний зв’язок між ними, завдяки чому виникає непорушний зв'язок між безпекою європейських і північноамериканських членів Альянсу. В основу НАТО покладено принцип колективної оборони, який означає, що напад на одну з держав-членів Альянсу вважається нападом на них усіх. Тобто, жодна з держав-членів НАТО не повинна покладатися лише на спроможності своїх збройних сил для забезпечення основоположних потреб у галузі національної безпеки. Внаслідок цього між членами Альянсу виникає відчуття спільної безпеки, що сприяє стабільності на євроатлантичному просторі.
Побувати в цікавих і незвичайних місцях, насолоджуючись колоритом і самобутністю закордонних пейзажів, хочеться завжди. Але погодьтеся, щоб поїхати відпочивати за кордон, потрібен час, обов'язковий пакет документів та певна сума грошей, а поєднати одночасно ці три пункти можна не завжди. Проте існує прекрасна альтернатива таким подорожам – віртуальна екскурсія, коли можна не покидати межі рідної країни.
Детальніше...