Ми чуємо тебе, Кобзарю,
крізь століття
Березень багатий на свята та визначні події. Його початок – традиційно Шевченківські дні. Серед різнобарв’я заходів, які спрямовані на вшанування пам’яті великого Кобзаря, вирізнився Всеукраїнський учнівський мовно-літературний конкурс «Шевченкова криниця», присвячений 211-річниці з дня народження Тараса Шевченка на базі ДЗ «Луганський національний університет ім. Т.Г.Шевченка».
Конкурс проходив у номінаціях:
1) Есе «Я гідний (а) бути нащадком Т.Шевченка» українською мовою, а також однією з мов ЄС (англійська, французька, німецька, іспанська)
2) Поезії учасників конкурсу Т.Шевченка та його творчість українською мовою та однією з мов ЄС.
14 березня студенти перших курсів мали нагоду долучитися до захопливого онлайн-заняття, присвяченого Міжнародному дню числа «Пі». Захід, організований викладачем математики Інною Фатеєвою, мав на меті не лише поглибити знання студентів про це унікальне число, але й зробити навчання цікавим та інтерактивним.
Студенти дізналися про історію свята та самого числа «Пі», познайомилися з цікавими фактами, пов'язаними з цим математичним феноменом. Особливою родзинкою стала можливість почути «музику числа «Пі», що додало заходу творчої атмосфери.
Кульмінацією «пікніка» став веб-квест, який дозволив здобувачам освіти застосувати отримані знання на практиці та проявити свою кмітливість.
Захід пройшов у теплій та дружній атмосфері, а студенти отримали не лише нові знання, але й позитивні емоції.
Є люди, як свічки, - згоряють
І відходять в небуття.
Є люди, як зірки, горять
І світять все життя...
Знову і знову ми приклоняємося перед іменем Лесиним ...
Знову і знову насолоджуємося її барвистим словом...
Черпаємо з її творчої спадщини іскри любові до Батьківщини, патріотичні настрої, непохитну волю й жагу до життя, святу віру в Перемогу.
Поціновувачі творчості Лесі Українки зібралися на літературній локації «Плеяда», щоб довести: талант жінки титанічного духу не згасає, а ми - її нащадки несемо цей Прометеїв вогонь, передаючи від покоління до покоління.
Учасники змагалися у трьох номінаціях: «Дитинство», «Особисте життя», «Леся Українка і Сумщина». Присутні дізналися багато цікавих, невідомих їм, історичних фактів. У ІІ турі «Літературний словограй» студенти відгадували поезії за опорними словами.
Жінки сприяли розвитку науки, техніки і медицини з найдавніших часів, але їх участь не завжди була помічена.
Освітній проект "На Урок" підготував цікавий та змістовний конкурс із нагоди Міжнародного дня жінок та дівчат у науці.
Виконуючи завдання конкурсу, студенти та студентки дізналися про видатні наукові відкриття, зроблені жінками, та з'ясували, чому гендерні стереотипи шкодять як розвиткові науки, так і всього суспільства загалом.
Завжди приємно, гордо і хвилююче отримувати нагороди за свої досягнення.
Отже, вітаємо переможців!
Дипломи І ступеня - Софія Білоцерківська, Тетяна Галкіна, Тетяна Загребельна, Чаус Валерія (2-А), Мадіна Ікромова, Анастасія Миненко (2-Є), Анна Юрченко (1-А), Анна Тимощук, Марія Колосова, Назарій Сірий (1-Д/Є).
Дипломи ІІ ступеня- Єлизавета Малецька, Вікторія Мартиненко, Юлія Титова (1-А).
Диплом ІІІ ступеня- Поліна Ніколаєва (1-Д/Є).
До участі у конкурсі студентів залучила викладач Тетяна Назаренко.
З позитивними емоціями крокуємо здобувати нові знання, чекаємо на нові конкурси та нові перемоги. А головне, віримо у перемогу України!
Академічна доброчесність – це дотримання п’яти фундаментальних цінностей, таких як чесність, довіра, справедливість, повага та відповідальність до дій, яких потрібно дотримуватися, відстоювати та пропагувати. Саме тому її формування у здобувачів освіти під час реалізації освітнього процесу є надважливим завданням сьогодення.
З огляду на важливість забезпечення академічної доброчесності виникає потреба обговорювати це питання, аналізувати і, що найважливіше, пояснювати здобувачам освіти. Саме тому в рамках декади циклової комісії педагогіки, психології та предметів спеціалізації зі здобувачами освіти будо проведено інформаційний дайджест «Академічна доброчесність: проблеми реалізації та відповідальність».
Наші студенти - найкращі! Це знову підтвердили результати ХХІV (зимової) Інтернет-олімпіади «На Урок» з історії.
Інтернет-олімпіади це можливість для впровадження нових форм та методів пошуку обдарованих студентів та створення умов для розвитку їх здібностей.
Учасниками змагання стали 27 студентів. Чотирнадцять увійшли до числа переможців.
Дипломами І ступеня відзначені Софія Білоцерківська, Тетяна Галкіна, Валерія Чаус (2-А), Мадіна Ікромова, Анастасія Миненко (2-Є), Поліна Ніколаєва (1-Д/Є).
Дипломами ІІ ступеня - Тетяна Загребельна, Альона Каркаус (2-А), Ксенія Ішуткіна (2-Є), Єлизавета Малецька (1-А).
Рідна мова – мати єдності, батько громадянства і сторож держави. Мікалоюс Даукша
21 лютого в Україні і світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей та знань, одне з найцінніших надбань, які передаються від покоління до покоління.
Міжнародний день рідної мови покликаний показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу та нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.
Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ.
Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора - Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше Іваном Нечуєм-Левицьким, Панасом Мирним, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями.