Рідна мова – мати єдності, батько громадянства і сторож держави. Мікалоюс Даукша
21 лютого в Україні і світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей та знань, одне з найцінніших надбань, які передаються від покоління до покоління.
Міжнародний день рідної мови покликаний показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу та нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.
Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ.
Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора - Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше Іваном Нечуєм-Левицьким, Панасом Мирним, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями.
Щороку 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.
З метою розширення і збагачення знань студентів про українську мову та літературу; виховання любові до рідної мови та почуття національної гідності студентською радою коледжу для здобувачів освіти організовано інтелектуальну гру «Мово рідна, слово рідне». Під час заходу студенти дізнались про історію започаткування свята, цікаві факти про українську мову, розгадували кросворди та загадки, відновлювали пропущені слова у віршах. Студенти закріпили отримані знання під час вікторини «Наскільки добре ти знаєш українську мову?».
День Соборності України — свято, яке щороку відзначають 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Освітній проект "На Урок" запросив учнівську молодь долучитися до відзначення цього свята участю у конкурсі. Підсумки було підбито 16 лютого. Інтелектуальні змагання допомогли юним українцям зрозуміти, чому ця подія є важливою, та дізнатися багато цікавих фактів з історії нашої держави.
Студенти коледжу не залишилися осторонь. Свої перемоги вони присвятили Соборній Україні.
Більшість процесів нашої психіки, як-от здатність до пізнання, пам'ять і, навіть, мовлення, багато в чому залежать від рівня уваги.
Увага дає змогу зосереджуватися на певних об'єктах або подіях, виокремлюючи їх із загального потоку інформації, що сягає людської свідомості. Ця здатність є ключовою для ефективного сприйняття, мислення, ухвалення рішень і взаємодії з навколишнім світом.
Увага – це досить складна функція нашої психіки. Відома метафора І. Павлова про те, що увага схожа на промінь ліхтарика. Це не значить, що навколо освітленого місця пустка. Просто неосвітлені речі ніби не мають у цей момент значення. Увага дає нам змогу виділити із хаосу інформаційного й сенсорного потоку саме те, що потрібно зараз, освітивши його.
Сьогодні ім’я Марії Монтессорі відомо, напевно, кожному, а її педагогічний метод затребуваний в усьому світі. Монтессорі говорила про те, що в дітях природою закладено все, що їм потрібно для розвитку. Основне завдання дорослого – не заважати. Діти здатні освоювати навколишній світ через самостійну діяльність, вміють і люблять вчитися, якщо навчання не стає насильницьким. «Допоможи мені зробити це самому» – основний девіз Монтессорі-методу. Саме з цих слів розпочався виховний захід для здобувачів спеціальності «Дошкільна освіта» з нагоди 155-річчя від дня народження легендарної жінки, педагогині XX століття М. Монтессорі.