mega888

ТАЄМНИЦІ ЛЮДСЬКОГО МИСЛЕННЯ

   Медіаграмотність, критичне мислення та здатність аналізувати – атрибути, необхідні в умовах воєнного стану в епоху постправди.
   Першого травня для здобувачів освіти Путивльського педагогічного фахового коледжу імені С.В. Руднєва викладач кафедри педагогіки, психології, соціальної роботи та менеджменту, практичний психолог Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Рябко Юрій Володимирович провів гостьову лекцію «Що значить «мислити» в епоху постправди й інформаційних війн». Студенти ділилися враженнями після змістовного лекторію:
   «Я дізналася багато нових речей для себе. Наприклад, при сварці з кимось людина не бажає дізнатися правди, бо ми дуже часто не хочемо її знати. Люди часто знецінюють власні досягнення; їм подобаються ті, хто зробив їм добро тощо.»

Детальніше...

КРОКУЄМО В НОГУ З СУЧАСНІСТЮ

   У сучасному освітньому середовищі створення захопливих та інформативних занять стає ключовим завданням для педагогів.
   Продовжуючи Тиждень творчості молодих педагогів, викладач  коледжу Інна Голубкова взяла на себе завдання не лише передавати знання, але й надихнути та зацікавлювати студентів біологією через проведення відкритого заняття.
   З метою побудови продуктивного освітнього процесу, відчуття студентами своєї успішності та інтелектуальної досконалості, відкрите заняття було організовано із застосуванням сучасних інтерактивних технологій, таких як мозковий штурм, асоціативний кущ, незакінчені речення, рефлексія. Це дозволило студентам взяти активну участь у процесі навчання та сприяло їхньому зануренню в тему.
   Щоб заняття було більш цікавим і зрозумілим для студентів та з метою візуалізації матеріалу викладач використала презентації PowerPoint та відеоматеріали. Для обміну думками застосована віртуальна дошка Jamboard.

Детальніше...

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ГРА «ЦІКАВА ФІЗИКА»

   Однією з форм позакласної роботи з фізики є інтелектуальна гра. Вона дає можливість задовольнити інтереси та запити студентів, що виходять за межі навчальної програми.
   Викладачем фізики Оленою Курченко  була проведена інтелектуальна гра «Цікава фізика» зі студентами І курсу.
   Її мета - активізувати і розвивати логічне мислення  студентів, їх творчі здібності.
   Здобувачі освіти активно брали участь в конкурсах: «Розминка», «Портрети», «Розпізнай прилад».  Студенти із задоволенням  виконали завдання на онлайн-сервісі WordWall,  гру «Джунглі». Таким чином, вони повторили закони термодинаміки; пройшли лабіринт з формул рівноприскореного руху.

Детальніше...

ВИВЧАЙ І РОЗРІЗНЯЙ: ІНФОРМАЦІЙНА ГРАМОТНІСТЬ

    Сучасний рух інформації, особливо в соціальних мережах, часто нагадує хаотичний неконтрольований потік: ми не впевнені в достовірності, повноті та точності поширеної інформації, яка йде суцільною лавиною. Саме тому свідомий самоконтроль щодо інформації, яку ми споживаємо і тим більше поширюємо, є необхідною складовою інформаційної та медійної грамотності.
   З метою розвитку та зміцнення навичок критичного мислення та інформаційної гігієни, задля посилення стійкості до дезінформації, маніпуляцій та пропаганди викладачем Інною Фатеєвою було проведено онлайн-заняття зі здобувачами освіти коледжу. Вправа «Відзеркалення» дала можливість учасникам зрозуміти, що складно діяти в умовах неповної інформації, яку ми не до кінця розуміємо. Вікторина «Види маніпуляцій у медіа»   розширила знання студентів щодо різних видів викривлення інформації, яка здійснюються медіа з метою впливу на споживача інформації. Отримані знання було закріплено практичною вправою «Курка та яйце».

Детальніше...

ТОК-ШОУ «ІНФОМАНІЯ»

   17 квітня викладачем інформатики Яною Маклаковою було проведене інтелектуальне ток-шоу «Інфоманія» для студентів 1 курсу, групи «А».
   Основна його мета - розвиток потреби глибокого і творчого оволодіння знаннями, прагнення постійно знайомитись з найсучаснішими досягненнями науки і техніки; розвивати самоосвітню, інформаційну та життєтворчу компетенції.

Детальніше...

ІНОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В РОБОТІ МОЛОДИХ ПЕДАГОГІВ КОЛЕДЖУ – ГОЛОВНА СКЛАДОВА СУЧАСНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

   З метою демонстрації перших педагогічних надбань та методичних знахідок молодими педагогами, здійснення обміну досвідом між ними, задля розвитку їх творчої активності в коледжі проходить Тиждень творчості за ініціативи молодих педагогів.
   Розпочала Тиждень творчості та провела перший свій відкритий урок викладач англійської мови Діана НЕСПАНОВА.

   В ході його проведення молодий педагог продемонструвала високий рівень володіння іноземною мовою, навички використання сучасних освітніх технологій, інтерактивних засобів навчання, вміння співпрацювати зі здобувачами освіти, формувати ключові компетентності, зацікавлювати та спонукати їх до всебічного розвитку.

Детальніше...

ЖІНКА-НАУКОВЕЦЬ – ДИВНО, ЗУХВАЛО ЧИ ПРИРОДНО?

   Сучасна українська освіта — не місце для упереджень і стереотипів. Освітній проект "На Урок" підготував цікавий та змістовний конкурс із нагоди Міжнародного дня жінок та дівчат у науці.
   Виконуючи завдання конкурсу, студенти та студентки дізналися про видатні наукові відкриття, зроблені жінками, та з'ясували, чому гендерні стереотипи шкодять як розвиткові науки, так і всього суспільства загалом.
   Завжди приємно, гордо і хвилююче отримувати нагороди за свої досягнення.

Детальніше...