mega888

УВАГА - УВАЗІ!

  Більшість процесів нашої психіки, як-от здатність до пізнання, пам'ять і, навіть, мовлення,  багато в чому залежать від рівня уваги.
 Увага дає змогу зосереджуватися на певних об'єктах або подіях, виокремлюючи їх із загального потоку інформації, що сягає людської свідомості. Ця здатність є ключовою для ефективного сприйняття, мислення, ухвалення рішень і взаємодії з навколишнім світом.
  Увага – це досить складна функція нашої психіки. Відома метафора І. Павлова про те, що увага схожа на промінь ліхтарика. Це не значить, що навколо освітленого місця пустка. Просто неосвітлені речі ніби не мають у цей момент значення. Увага дає нам змогу виділити із хаосу інформаційного й сенсорного потоку саме те, що потрібно зараз, освітивши його.

   

   Для якісної взаємодії зі світом і, особливо, для навчання вміння спрямовувати потік своїх зусиль у потрібне місце вкрай важливе. Про це йшлося на психологічному занятті  під керівництвом викладача Галини Склярової зі здобувачами освіти 2 курсу, групи «А», які щойно почали вивчати психологію.
  Студенти  з метою поглиблення і розширення психологічних знань залучились до обговорення та діагностики розвитку власних особливостей  уваги, наводили цікаві приклади надмірної уваги людини та причини її відволікання.
   Увага, як діяльність нервової системи, є енерговитратною процедурою для мозку. І якщо незріла психіка і так відчуває дефіцит енергії, то увага такої людини буде розсіюватися. Іншими словами, мозку бракуватиме потужності й палива, щоб підтримувати увагу, особливо, якщо вона не тренована. Висновок: увагу можна й треба тренувати. Для поповнення психологічної скарбнички здобувачі освіти занотували незвичні прийоми і методи розвитку уваги.