Бої за Донецький аеропорт - одні з найзапекліших у війні на сході України - тривали з травня 2014-го до 20 січня 2015 року. Понад 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійських бойовиків, затято відстоюючи рідну землю.
Під час заняття гуртка "Історичний хаб" здобувачі освіти нашого коледжу познайомились із хронологією цієї героїчної та, водночас, трагічної сторінки нашої історії, згадали про тих, хто першими прийняв удар ворога та вступив у запеклий бій, хто підтримав і став пліч-о-пліч на захист, хто жертвував життям і допомагав побратимам. Зустріч стала не лише нагодою згадати про подвиг "кіборгів", а й нагадування всім нам про цінність свободи й мирного життя.
"Вони вистояли! Не витримав бетон!" - так в Україні говорять про оборонців Донецького аеропорту. Їх називали "кіборгами", віддаючи належне тій затятості, з якою вони вісім місяців утримували непристосований для оборони об’єкт під постійними обстрілами, відбиваючи атаку за атакою. "Кіборги", як кажуть військові аналітики, показали Путіну, що Україна здатна чинити опір агресії росії.
Більшість оборонців Донецького аеропорту з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року знову пішли на фронт. Багато з них поклали свої голови, обороняючи Україну.
Вічна пам’ять і слава захисникам України!
22 січня – особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята – проголошення незалежності Української Народної Республіки та Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
22 січня 1918 року незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а через рік, в 1919 році, в цей же день на Софійській площі у Києві відбулося офіційне об’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Так вперше за багато століть історичні українські регіони об’єдналися в одну державу.
У середу поточного тижня наставники академічних груп зібралися в коледжі, щоб вкотре командними рішеннями ініціювати свіжі шляхи створення комфортного освітнього середовища згідно з викликами сьогодення.
Проаналізувавши підсумки своєї роботи в першому семестрі та визначивши орієнтири на наступний, класні керівники перейшли до обговорення таких нагальних питань, як створення комфортного середовища взаєморозуміння і взаємодопомоги між учасниками освітнього процесу та проблема психічного здоров’я молоді як стратегічна проблема сучасного українського суспільства. Ініціювали шляхи пошуку ефективної роботи в цих напрямках виховної роботи представниці психологічної служби коледжу Юлія Бараннік та Ірина Подшивайлова, детально проаналізувавши результати анкетування «Булінг та його прояви».
Команда класних керівників коледжу продовжує підтримувати кожного здобувача освіти, усвідомлюючи наші нелегкі життєві обставини та піклуючись про психологічне здоров’я молоді.