mega888

БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ: НОВІ ВИМІРИ БЕЗПЕКИ

   У тісній співпраці створення безпечного освітнього простору – одне з найважливіших завдань навчального закладу. Саме цієї теми було присвячено сумісне засідання адміністрації, класних керівників та представників батьківського комітету коледжу, що відбулося 11.04.2024 р.
   З початку навчального року заняття в коледжі проводяться у змішаному форматі з дотриманням правил безпеки, розроблено алгоритм дій під час надзвичайних ситуацій, зокрема сигналу «Повітряна тривога», – про це зазначила завідувач відділення Юлія Стьопочкіна.
   Директор коледжу Світлана Ковальова акцентувала увагу на нагальних проблемах освітнього процесу в умовах сьогодення. Заступник директора з навчальної роботи Тетяна Малецька надала вичерпні відповіді на питання щодо організації навчання в коледжі, які цікавили представників батьківського комітету. Як здійснюється психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах війни презентувала практичний психолог Юлія Бараннік. Про антибулінгову політику закладу доповіла соціальний педагог Ірина Подшивайлова.
   Наостанок батьки мали можливість ознайомитись з умовами перебування здобувачів освіти в укритті коледжу, яке було обладнано зусиллями колективу.

Детальніше...

МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВ'Я (ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗДОРОВ'Я)

«Здоров’я — розкіш для людини,
Найбільша цінність у житті».
(Н. Красоткіна)

   Щорічно 7 квітня в усьому світі відзначається Всесвітній день здоров'я. Основна його мета –  підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому.
   Здоров’я – це життєва енергія, натхнення і задоволення від насиченого подіями життя. Це здатність ставити цілі й досягати їх, максимально реалізовувати свій потенціал. Піклуватися про своє здоров’я – це завжди актуально, модно і престижно!

Детальніше...

ЗАНУРЕННЯ В ЧАРІВНИЙ СВІТ ПСИХОЛОГІЇ

   В усі часи люди замислювались над тим, як пізнати та знайти себе. Але щоб пізнати світ, нам треба спочатку пізнати себе. Це посилання і є лейтмотивом занять психологічного гуртка «Пізнай себе», метою якого є вивчення та пізнання свого «Я» через чарівний світ психології.
   На плановому засіданні гуртківці з зацікавленістю згадали і відновили в пам’яті знання з теми «Темперамент», підготували відеопрезентації, ознайомились з численними теоріями темпераменту: гуморальною, конституційною, власне науковою.
   За допомогою психологічних методик та тестів здобувачі освіти переконались, що у кожного з них свій тип темпераменту.

Детальніше...

КІБЕРБЕЗПЕКА: ВИКЛИК СУЧАСНОСТІ

   Формування вміння безпечної роботи в інтернеті – це не лише питання особистої безпеки, але й важливий аспект професійної підготовки майбутніх педагогів. Навчання основам етичного використання інформації та цифровій грамотності допомагає студентам педагогічного коледжу стати відповідальними та компетентними користувачами інтернету, а також готує їх до роботи в умовах сучасного інформаційного суспільства.
   З цією метою викладачем Володимиром Голубковим проведено виховний захід “Кібербезпека.  Знай, як себе захистити.”
   Значну увагу було зосереджено на захисті особистої інформації та кібербезпеці. Адже кібербулінг, кіберзлочинність та інші онлайн-загрози можуть мати значний вплив на психічне та емоційне здоров'я молоді. Студенти повинні знати, як убезпечити себе від цих загроз та як реагувати на них.

Детальніше...

ПЛІДНА СПІВПРАЦЯ (ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКАМИ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ)

     Допомога, порада, співчуття, розуміння та підтримка – це те, чого завжди потребують люди у непростих життєвих обставинах.
   Під час війни соціальне становище громадян значно погіршилося, багато з них опинилися в ситуації, в якій ніколи до цього не були (втратили майно, житло, роботу, документи, залишилися без засобів існування, необхідного догляду чи підтримки, переїхали до іншого більш безпечного міста і місця проживання або ж залишилися на території ведення бойових дій).
   Саме працівники соціальної сфери допомагають найбільш беззахисним і найбільш вразливим категоріям.
   На зустрічі «Соціальний захист в умовах воєнного стану» з представником ТГ Путивльського відділу соціального захисту  Вітою ВАЛЬКОВОЮ студенти спеціальності «Соціальна робота» дізналися про соціальні послуги, які надаються в умовах воєнного стану.

Детальніше...

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ «ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ В ОСВІТІ»

   Штучний інтелект в освіті робить глобальні зміни неминучими. Він увірвався в життя освітян з відкриттям доступу до сервісу ChatGPT у листопаді 2022 року, а технології штучного інтелекту, що лежать в основі ChatGPT, існують уже не один десяток років. Наявність величезних обсягів даних, поєднана з відкритістю доступу, створила безпрецедентну хвилю інтересу до ChatGPT з боку студентів.
   Що ж такого неймовірного в можливостях цього сервісу, який так швидко став незамінним асистентом у багатьох задачах? На це питання знаходили відповіді студенти-першокурсники разом з викладачем Галиною Макаренко під час інформаційного дайджесту «Штучний інтелект в освіті». 

Детальніше...

БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ - ВАЖЛИВИЙ АСПЕКТ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

   6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій.
   З цієї нагоди викладачем інформатики Володимиром Голубковим проведено виховне заняття з кібербезпеки «Безпека в Інтернеті». Метою заходу було підвищити обізнаність студентів з питань безпеки та відповідальності в онлайн-середовищі, а також розвивати їхні цифрові компетенції. Студенти дізнались про основні загрози та виклики, які можуть виникати в Інтернеті, такі як кібербулінг, інформаційні маніпуляції, інтернет-залежність, спам, фішинг тощо. Здобувачі освіти отримали корисні поради та рекомендації, як запобігати та протидіяти таким ситуаціям, а також, де шукати допомогу та підтримку в разі потреби.

Детальніше...