Важливість питання безпечного Інтернету зумовлена тим, що сучасна молода людина не уявляє свого життя без глобальної мережі, оскільки та значно полегшує життя, відкриває майже необмежені можливості для самореалізації особистості, спілкування, навчання, дозвілля.
Під час онлайн-дискусії "Інтернет – простір необмежених можливсотей чи загроза?" студенти зрозуміли важливість відповідальної поведінки в Інтернеті, зокрема, щодо поваги до інших, захисту особистої інформації та розвитку критичного мислення.
Детальніше...
Психологічний стан та психічне здоров'я під час військових дій є вкрай важливим. Багато людей переживають виснаження, спустошення, втому, відчувають тривогу й паніку. Для того, щоб вміти протистояти стресу, важливо розвивати в собі внутрішню стресостійкість.
«Стрес та тривога – це не для нас!» – під таким гаслом у коледжі відбувся захід, спрямований на збереження ментального здоров'я, який об'єднав арттерапію та психологічну підтримку. Організатором події виступила координатор студентської ради Діана Неспанова разом з активом студентського самоврядування.
Під час заходу психологиня коледжу Юлія Бараннік розповіла про користь арттерапії та вплив творчості на емоції людини, оскільки через творчі процеси можна виражати внутрішні переживання, що дозволяє зняти емоційну напругу та покращити загальне самопочуття. Учасники змогли відчути терапевтичний ефект, малюючи технікою – coffee-art. Захід не лише підвищив рівень обізнаності здобувачів освіти у важливості ментального здоров'я, а й надав дієві інструменти для зняття стресу та емоційного розвантаження.
Організатори висловили вдячність усім, хто долучився, та наголосили на важливості подібних ініціатив у майбутньому. Спільна робота студентської ради та психологічної служби коледжу вкотре підтвердила, що піклування про ментальне здоров'я є важливою складовою гармонійного життя.
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» проходить щорічно з 25 листопада, коли відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, до 10 грудня - Дня прав людини. Основна мета цієї ініціативи - привернути увагу до проблеми насильства у всіх його формах: домашнього, фізичного, психологічного, економічного та сексуального.
Ця тема є актуальною, адже насильство має руйнівний вплив на життя людей, порушує права людини та є викликом для сучасного суспільства, включаючи молодь. Саме тому викладачі та студенти цьогоріч традиційно долучилися до акції, сприяючи формуванню культури поваги, взаєморозуміння та ненасильницької взаємодії.
Онлайн-гра «Діалог важливих тем» відбулася у форматі інтерактивного обговорення важливих питань психологічною службою коледжу зі студентами-першокурсниками. Учасники дискутували на тему булінгу, ментального здоров’я, шкідливих звичок та цінностей у суспільстві, розвиваючи критичне мислення та навички конструктивного діалогу. Завдяки активній участі, інтерактивним завданням і моделюванню ситуацій гра залишила позитивні враження.
Пам'ятайте, що булінг можна подолати, ментальне здоров’я робить нас сильнішими, шкідливі звички варто залишити в минулому, а наші цінності та стосунки визначають наше майбутнє!
12 грудня в онлайн-форматі був проведений психолого-педагогічний консиліум «Від адаптації до успіху». Зміна середовища, підвищення вимог до самостійності та відповідальності часто стають викликом для першокурсників. Враховуючи це, психологічна та педагогічна підтримка є надзвичайно важливими для успішної адаптації студентів до навчання у закладі фахової передвищої освіти. З метою визначення основних проблем, що виникають у першокурсників під час адаптаційного періоду та розробки рекомендацій для їх подолання було проведено психолого - педагогічний консиліум.
Тиждень протидії булінгу - це щорічна ініціатива, яка спрямована на одночасну та різнобічну роботу з попередження та протидії цькуванню (булінгу) в закладах освіти.
У рамках тижня психологічною службою коледжу, класними керівниками проводились просвітницько - профілактичні заходи, а саме: інформаційний дайджест для педагогів «Розпізнавання ознак насильства різних видів щодо дітей», інформаційний портал «Правова відповідальність щодо булінгу в освітньому середовищі», години спілкування «Стоп! Тут мій кордон або правила безпечної поведінки», «Змінюй в собі негативне ставлення до інших», бесіда-дискусія «Не допускай насилля над ближнім». Основною метою таких заходів є обговорення правових аспектів булінгу та способів його запобігання, формування культури взаємоповаги і співпраці, розвиток навичок ефективної комунікації та емпатії, вироблення небайдужості до будь-яких проявів насильства.