Щорічно 28 квітня відзначається Всесвітній день охорони праці. Міжнародна організація праці присвячує цей день актуальній темі.
У 2024 році це – «Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату».
Зміна погодних умов значно впливає на умови праці, збільшуючи професійні ризики для працівників. Тепловий стрес, забруднення повітря, УФ-випромінювання та інші екстремальні погодні явища стають частішими, підвищуючи ризик професійних захворювань та аварій.
До Всесвітнього дня у коледжі проведено конкурс студентських презентацій «Безпека праці – безпека життя», спрямований на привернення уваги студентів, педагогічних працівників до основних складових безпеки життя, дотримання безпечних правил і норм поведінки в суспільстві, розвиток безпечного освітнього середовища, виховання усвідомленої та соціально - відповідальної молоді.
25 вітня у Путивльському педагогічному фаховому коледжі було організовано день цивільного захисту. Розпочався він традиційно хвилиною мовчання на честь загиблих захисників і захисниць. Для здобувачів освіти класними керівниками проведені виховні години: "Правила поводження при обстрілах" (1 курси), "Небезпека отруєння хімічними речовинами" (3 курси), "Вибухонебезпечні предмети, замасковані під побутові" (4 курси).
Учасники освітнього процесу мали змогу поспілкуватися з військовими ЗСУ, які ознайомили з небезпечними ситуаціями в умовах військової агресії РФ в Україні. Розповідь була змістовною, цікавою, але водночас, і застережливою. Присутні дізналися про різні види мін, їх смертельну небезпеку, способи їх знешкодження. Адже мінна безпека - нагальна проблема сьогодення.
З 15 до 21 травня 2023 року в Україні проходить 7-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху, присвячений переосмисленню мобільності та створенню зручних та безпечних умов для всіх учасників дорожнього руху, зокрема пішоходів та користувачів персональним вело- та електротранспортом.
Детальніше...
Мінреінтегації спільно з партнерами – проектом Dovidka.info та благодійною організацією «Смарт ангел» – створено кілька просвітницьких відеороликів для здобувачів освіти, присвячених мінній безпеці.
Метою розробки та поширення цих матеріалів – нагадування про те, що третина України замінована або забруднена рештками зброї й техніки внаслідок війни. Тож мінна небезпека нині загрожує кожному – як дорослим, так і дітям. Здобувачі освіти мають знати, як виглядають міни-пастки, міни-розтяжки та інші їх види та, як діяти, коли знайшов міну.
У цих відео - правила поведінки з вибуховими предметами для дітей. Під час війни це важливі знання, які можуть вберегти життя та якими варто поділитись.
Враховуючи вищевикладене та з метою підвищення рівня обізнаності учнів щодо мінної безпеки, просимо розповсюдити відео матеріаліи серед педагогічних працівників для використання під час освітнього процесу.