ІНТЕГРАЦІЯ – ВИМОГА СУЧАСНОСТІ (засідання круглого столу)

В рамках декади секції шкільної педагогіки, психології, предметів спеціалізації  відбулось засідання круглого столу «Інтеграція – вимога сучасності». Учасниками зустрічі були викладачі секції, студенти 3 курсу, групи «А», викладач методики інтегрованого курсу «Я досліджую світ» Ірина Стародубцева та вчитель початкових класів Путивльського ліцею № 1 ім. Р. Руднєва Олена Нерощина.
   Студентки Анна Безверха, Вікторія Лазуткіна, Єлизавета Висоцька, які були активними учасниками діалогу, поділились своїми думками щодо інтегрування навчальних предметів в початковій школі, зупинились на позитивних моментах і труднощах у впровадженні інтеграції. Анна Безверха презентувала досвід своєї мами-вчительки, яка досить тривалий час проводить інтегровані уроки.

Ірина Стародубцева акцентувала увагу на особливостях підготовки студентів до проведення уроків інтегрованого курсу «Я досліджую світ», проаналізувала навчальні програми  О. Савченко та Р. Шияна.
   Олена Нерощина розповіла про можливості інтеграції  навчальних предметів в початкових класах, зупинившись на прикладах поєднання конкретних тем з математики, образотворчого мистецтва, літературного читання, дизайну і технології при викладанні предмету  «Я досліджую світ».
   Всі учасники дискусії зазначили, що інтегрований урок є одночасно цікавою формою роботи і дуже складною, багатогранною конструкцією. Адже він вимагає не просто гарної підготовки вчителя, а вміння творчо працювати, створюючи пізнавальний, цікавий навчальний продукт.