mega888

МАТВІЙ НОМИС. ПОВЕРНУТИЙ ІЗ НЕБУТТЯ

   Ім’я Матвія Номиса ще недавно було відоме лише вузькому колу спеціалістів. Він  один із тих представників української культури, пам’ять про яких  безпощадно  нищила  радянська влада. Ідеологи КПРС віднесли героя нашої оповіді до так званих «буржуазних діячів». І тільки після відновлення незалежності – на початку 90-х рр. про автора книг, укладача і видавця одного з найповніших і найавторитетніших зібрань малих фольклорних жанрів (прислів’я, приказки, загадки, стійкі мовні порівняння тощо), українського етнографа, фольклориста, письменника і педагога, популяризатора української мови, про Українця, котрий зробив величезний внесок у розвиток української культури, почав дізнаватися широкий загал.
   Цьогоріч за ініціативою Українського інституту національної пам’яті та згідно з Постановою Верховної Ради  29 листопада 2023 року 200-річчя від дня народження Матвія Номиса відзначається на державному рівні.
   Не залишились осторонь цієї події і  в нашому коледжі. Викладач Наталія Козороз провела засідання літературного гуртка на тему «Творча лабораторія Матвія Номиса», на яке, крім студентів, були  запрошені і викладачі-філологи. Присутні дізнались багато цікавих фактів з життя видатної людини, про те, як він протягом  життя збирав цінні матеріали про народний побут, звичаї та обряди, записав чимало зразків усної народної творчості, і про його найвизначнішу працю  - збірку під назвою «Українські приказки, прислів’я і таке інше» (1864).
   Збірка Матвія Номиса  містить понад 14.5 тисяч прислів’їв, приказок і загадок. У ній опубліковані також записи Степана Руданського, Василя Білозерського, Пантелеймона Куліша, В. Лазаревського, Марка Вовчка та інших видатних письменників,етнографів та фольклористів.  В її основу лягли записи Опанаса Марковича. Крім того, упорядник використав фольклорні записи О. Кониського, Л. Боровиковського, твори Т.Шевченка та інших письменників. Збірку назвали скарбницею українського слова, етнічною енциклопедією. 
Детальніше...

МУЗИКА – ВИЩЕ В СВІТІ МИСТЕЦТВО.

   Заняття з музичного мистецтва, як і кожен інший навчальний предмет, є взірцем застосування викладачем знань педагогіки, психології та методики викладання навчальної дисципліни,  а  освітнє середовище Нової української школи передбачає застосування педагогіки партнерства та компетентнісного підходу. 
   Викладачем циклової комісії соціально-економічних та мистецьких дисциплін Олександром Хандуріним було проведене відкрите заняття з методики викладання музичного мистецтва на тему «Розмір, такт, затакт. Прості розміри, поняття про складні розміри».
Детальніше...

ВДОСКОНАЛЮЙ АНГЛІЙСЬКУ З «GREENWICH PRO»

   Вже традиційно з метою перевірки рівня володіння англійською мовою та вдосконалення  здобутих знань студенти коледжу беруть участь у різних конкурсах.  
   Цьогоріч у жовтні, незважаючи на складні умови сьогодення, центр творчих ініціатив «Clever» організував IV Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Greenwich PRO» для здобувачів освіти фахових передвищих, професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ р.а.
   5 жовтня 2023 року викладачі англійської мови Кисла Н. В. та Мироненко Т. О. сприяли участі студентів коледжу у  конкурсі. Завдання, запропоновані для виконання, були цікавими і доступними знавцям англійської мови різного рівня підготовки, містили багато запитань щодо перевірки рівня сформованості лінгвосоціокультурної компетенції.
Детальніше...

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ У КОНКУРСІ

   24 листопада завершився Всеукраїнський двотуровий дистанційний конкурс образотворчого мистецтва "Патріотична палітра", який проходив з метою поширення патріотичних ідей засобами мистецтва, виявлення та підтримки талановитої молоді, сприяння становленню української та європейської ідентичності.
   Студентка 3 курсу спеціальності Дошкільна освіта Людмила Дзиціна під керівництвом викладача Ірини Красовської взяла участь у конкурсі, представивши на розгляд журі творчу роботу "Вільні" та  стала лауреатом І ступеню. 
   Щиро вітаємо конкурсантку та її наставника з перемогою! Бажаємо подальших успіхів,  творчого натхнення та нових звершень!
Детальніше...

НЕЗАБУТНЯ ПОДОРОЖ ДО ХОГВАРДСУ

   Без сумніву, музика завжди була надзвичайно важливим елементом успіху кінематографічних історій. Іноді музичні теми з фільмів мають набагато довше життя, ніж самі картини. Якщо ж говорити про «Поттеріану», то і сама кіносага про чарівний світ Хоґвартсу, і мелодії з неї хвилюватимуть уяву та серця ще не одне покоління прихильників.
   Зазначимо що з недавного часу історія про хлопчика зі шрамом стала частиною загального навчального матеріалу у середній школі. У Путивльському педагогічному фаховому коледжі зi студентами спецiальностi 012 Дошкiльна освiта було проведено тематичний захід присвячений музичному світу фільмів про Гаррі Поттера.
   Автором цієї музики, просякнутої чарами та магією, є композитор, творчість якого неодноразово відзначали різноманітними преміями та нагородами – Джон Вільямс, лауреат 25 премій «Греммі» та п’яти премій «Оскар». Вiн є творцем культової музики чисельних культових фільмів.
   Музичні теми з «Гаррі Поттера» давно стали улюбленими для багатьох поціновувачів музики, навіть тих, які не є палкими прихильниками самого фільму. З великим задоволенням студенти брали участь в обговоренні музичних тем, відкрили для себе дивовижний інструмент з чарівно-кришталевим звучанням – челесту. 
   Під час заходу студенти мали можливість iз буденностi вирушити у незабутню подорож коридорами Хогвартсу, відвідати матч з Квиддичу, почути плач птаха Фенікса та навіть подолати самого Темного Лорда! 
Детальніше...

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

   Участь в Інтернет-олімпіадах «На Урок» вже стала традиційною для наших студентів. І кожного разу ми із задоволенням вітаємо переможців. 
   Завдання олімпіади — це повторення навчального матеріалу вивченого минулого року та актуалізація нового, це захопливі інтерактивні завдання та унікальна можливість продемонструвати реальний рівень знань.
   Цього року учасниками інтелектуальних змагань стали студенти першого курсу. Переможцями стали семеро студентів, інші отримали сертифікати учасників.
Детальніше...

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ – ЗАПОРУКА ЇХ ПРОФЕСІЙНОГО СТАНОВЛЕННЯ

   Всебічний розвиток дітей предшкільного віку та забезпечення їх успішності на подальших етапах навчання передбачають високий рівень професійних знань майбутніх педагогів. Тому провідним завданням закладів фахової передвищої освіти є формування у здобувачів освіти ключових компетентностей на предметах психолого-педагогічного циклу.
   Так 13 листопада 2023 року викладачем циклової комісії дошкільної педагогіки, психології та окремих методик Іриною Опанасенко було проведене відкрите заняття з дитячої психології на тему «Розвиток пізнавальних процесів у дітей раннього віку».
Детальніше...