mega888

ПАМ'ЯТЬ - ЦЕ КЛЮЧ ДО РОЗУМІННЯ.

   У грудні 2023 року світова й українська культурна спільнота  відзначила 190 річницю від дня народження Марії Олександрівни Вілінської (Марка Вовчка), твори якої набули популярності ще за життя авторки не лише на Україні, а й за кордоном.
   Неабиякий інтерес до творчої спадщини письменниці виявили студенти нашого навчального закладу.  Готуючись до відзначення ювілею, вони створили віртуальну виставку оригінальних рукописних списків творів  Марії Олександрівни. 
   Дослідивши біографічні моменти і творчий доробок письменниці, здобувачі освіти 3 курсу, групи «А» склали слайд-проект Літературної газети «М. Вілінська»  - фатальна жінка української літератури», а також фотоколлаж із застосуванням віртуальної дошки Google Jamboard  «Літературний портрет Марії Вілінської».
Детальніше...

ЧАРІВНИЙ КАЗКАР

   9 грудня 2023 року Україна відзначила 160 років від дня народження Бориса Грінченка – особистості, наділеної незламною силою волі, полум’яною любов’ю до рідного краю, до дітей та рідкісним талантом. Його ім’я «щодня було на вустах у тисячі людей, то тут, то там – скрізь по Україні, бо в яку тільки сферу українознавства не заглянеш, зустрінеш Бориса Грінченка», – писав про нього Іван Липа.

Детальніше...

МУЗИКА – ВИЩЕ В СВІТІ МИСТЕЦТВО.

   Заняття з музичного мистецтва, як і кожен інший навчальний предмет, є взірцем застосування викладачем знань педагогіки, психології та методики викладання навчальної дисципліни,  а  освітнє середовище Нової української школи передбачає застосування педагогіки партнерства та компетентнісного підходу. 
   Викладачем циклової комісії соціально-економічних та мистецьких дисциплін Олександром Хандуріним було проведене відкрите заняття з методики викладання музичного мистецтва на тему «Розмір, такт, затакт. Прості розміри, поняття про складні розміри».
Детальніше...

СУЧАСНИЙ УРОК ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

   1 грудня викладачем іноземної мови Тетяною Малецькою проведено заняття для здобувачів фахової передвищої освіти, 3 курсу, групи Є, з теми «Cities of Ukraine». Присутні на занятті мали змогу поринути у віртуальну подорож містами України, виконати цікаві завдання за допомогою додатку Jamboard. На початку уроку «веселі смайлики» зарядили всіх позитивною енергією та налаштували на ефективну роботу.  Cтуденти поділились своїми враженнями від подорожей, розповіли про міста Київ, Одесу, Вінницю, Чернігів тощо. Під час розповідей назви міст не згадувались, а потрібно було відгадати їх за описом.
   Цікавим були вправи, які студенти виконували на дошці  Jamboard. Це їх згуртовувало і вони мали змогу стежити за правильністю виконання даного завдання своїми одногрупниками.
Детальніше...

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ У КОНКУРСІ

   24 листопада завершився Всеукраїнський двотуровий дистанційний конкурс образотворчого мистецтва "Патріотична палітра", який проходив з метою поширення патріотичних ідей засобами мистецтва, виявлення та підтримки талановитої молоді, сприяння становленню української та європейської ідентичності.
   Студентка 3 курсу спеціальності Дошкільна освіта Людмила Дзиціна під керівництвом викладача Ірини Красовської взяла участь у конкурсі, представивши на розгляд журі творчу роботу "Вільні" та  стала лауреатом І ступеню. 
   Щиро вітаємо конкурсантку та її наставника з перемогою! Бажаємо подальших успіхів,  творчого натхнення та нових звершень!
Детальніше...

МАТВІЙ НОМИС. ПОВЕРНУТИЙ ІЗ НЕБУТТЯ

   Ім’я Матвія Номиса ще недавно було відоме лише вузькому колу спеціалістів. Він  один із тих представників української культури, пам’ять про яких  безпощадно  нищила  радянська влада. Ідеологи КПРС віднесли героя нашої оповіді до так званих «буржуазних діячів». І тільки після відновлення незалежності – на початку 90-х рр. про автора книг, укладача і видавця одного з найповніших і найавторитетніших зібрань малих фольклорних жанрів (прислів’я, приказки, загадки, стійкі мовні порівняння тощо), українського етнографа, фольклориста, письменника і педагога, популяризатора української мови, про Українця, котрий зробив величезний внесок у розвиток української культури, почав дізнаватися широкий загал.
   Цьогоріч за ініціативою Українського інституту національної пам’яті та згідно з Постановою Верховної Ради  29 листопада 2023 року 200-річчя від дня народження Матвія Номиса відзначається на державному рівні.
   Не залишились осторонь цієї події і  в нашому коледжі. Викладач Наталія Козороз провела засідання літературного гуртка на тему «Творча лабораторія Матвія Номиса», на яке, крім студентів, були  запрошені і викладачі-філологи. Присутні дізнались багато цікавих фактів з життя видатної людини, про те, як він протягом  життя збирав цінні матеріали про народний побут, звичаї та обряди, записав чимало зразків усної народної творчості, і про його найвизначнішу працю  - збірку під назвою «Українські приказки, прислів’я і таке інше» (1864).
   Збірка Матвія Номиса  містить понад 14.5 тисяч прислів’їв, приказок і загадок. У ній опубліковані також записи Степана Руданського, Василя Білозерського, Пантелеймона Куліша, В. Лазаревського, Марка Вовчка та інших видатних письменників,етнографів та фольклористів.  В її основу лягли записи Опанаса Марковича. Крім того, упорядник використав фольклорні записи О. Кониського, Л. Боровиковського, твори Т.Шевченка та інших письменників. Збірку назвали скарбницею українського слова, етнічною енциклопедією. 
Детальніше...

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

   Участь в Інтернет-олімпіадах «На Урок» вже стала традиційною для наших студентів. І кожного разу ми із задоволенням вітаємо переможців. 
   Завдання олімпіади — це повторення навчального матеріалу вивченого минулого року та актуалізація нового, це захопливі інтерактивні завдання та унікальна можливість продемонструвати реальний рівень знань.
   Цього року учасниками інтелектуальних змагань стали студенти першого курсу. Переможцями стали семеро студентів, інші отримали сертифікати учасників.
Детальніше...