З 24 по 31 жовтня 2024 року у всьому світі відзначається Глобальний тиждень медіаграмотності ЮНІСЕФ, спрямований на підвищення обізнаності молоді щодо критичного сприйняття інформації та медіабезпеки. У межах цієї ініціативи викладач коледжу Володимир Голубков організував інтерактивний позакласний захід для студентів першого курсу.
Основною метою події було формування навичок критичного мислення, аналізу медіа та протидії дезінформації. Викладач підкреслив важливість розуміння роботи сучасних медіа, а також відповідального споживання контенту у цифровому середовищі.
У рамках заходу здобувачі освіти взяли участь у:
На виконання Плану заходів на 2024 рік з реалізації Національної стратегії із створення бар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України, та у рамках реалізації заходів Другого Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 у світі в період з 13 по 19 травня 2024 року в Україні відбувся перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху із загальною темою «Безпека дорожнього руху в умовах воєнного стану».
З метою забезпечення захисту життя та здоров’я студентів під час дорожнього руху, дотримання учасниками дорожнього руху правил безпечної поведінки 17 травня була проведена лекція-бесіда у рамках єдиного національного уроку «Безпечна дорога додому».
У тісній співпраці створення безпечного освітнього простору – одне з найважливіших завдань навчального закладу. Саме цієї теми було присвячено сумісне засідання адміністрації, класних керівників та представників батьківського комітету коледжу, що відбулося 11.04.2024 р.
З початку навчального року заняття в коледжі проводяться у змішаному форматі з дотриманням правил безпеки, розроблено алгоритм дій під час надзвичайних ситуацій, зокрема сигналу «Повітряна тривога», – про це зазначила завідувач відділення Юлія Стьопочкіна.
Директор коледжу Світлана Ковальова акцентувала увагу на нагальних проблемах освітнього процесу в умовах сьогодення. Заступник директора з навчальної роботи Тетяна Малецька надала вичерпні відповіді на питання щодо організації навчання в коледжі, які цікавили представників батьківського комітету. Як здійснюється психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах війни презентувала практичний психолог Юлія Бараннік. Про антибулінгову політику закладу доповіла соціальний педагог Ірина Подшивайлова.
Наостанок батьки мали можливість ознайомитись з умовами перебування здобувачів освіти в укритті коледжу, яке було обладнано зусиллями колективу.
«Здоров’я — розкіш для людини,
Найбільша цінність у житті».
(Н. Красоткіна)
Щорічно 7 квітня в усьому світі відзначається Всесвітній день здоров'я. Основна його мета – підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому.
Здоров’я – це життєва енергія, натхнення і задоволення від насиченого подіями життя. Це здатність ставити цілі й досягати їх, максимально реалізовувати свій потенціал. Піклуватися про своє здоров’я – це завжди актуально, модно і престижно!
З метою профілактики дорожньо-транспортного травматизму, усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі, в Путивльському педагогічному фаховому коледжі проходить Тиждень правил дорожнього руху. Представники студентської ради коледжу доєдналися до цієї події.
З метою залучення здобувачів освіти до вивчення та дотримання правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, попередження аварій та травматизму, представники студентської ради коледжу створили навчальне відео про дорожні знаки для пішоходів.
Формування вміння безпечної роботи в інтернеті – це не лише питання особистої безпеки, але й важливий аспект професійної підготовки майбутніх педагогів. Навчання основам етичного використання інформації та цифровій грамотності допомагає студентам педагогічного коледжу стати відповідальними та компетентними користувачами інтернету, а також готує їх до роботи в умовах сучасного інформаційного суспільства.
З цією метою викладачем Володимиром Голубковим проведено виховний захід “Кібербезпека. Знай, як себе захистити.”
Значну увагу було зосереджено на захисті особистої інформації та кібербезпеці. Адже кібербулінг, кіберзлочинність та інші онлайн-загрози можуть мати значний вплив на психічне та емоційне здоров'я молоді. Студенти повинні знати, як убезпечити себе від цих загроз та як реагувати на них.