mega888

СКАРБНИЧКА НАРОДНИХ ПРОМИСЛІВ ТА РЕМЕСЕЛ УКРАЇНИ

   Сьогодні художні вироби, виконані народними майстрами з різних матеріалів, служать неодмінною частиною повсякденного життя людини. Вони увійшли в побут як необхідні предмети, що виконують визначені функції. Це килими та керамічний посуд, ткані покривала та вишиті скатертини, дерев'яна іграшка чи прикраса жіночого одягу, їхня придумана форма та пропорції, малюнок орнаменту та колір самого матеріалу характеризують естетику даних речей, їхній  художній зміст, перетворюють цей предмет у твір мистецтва.
   До дня памяток історії та культури України у квітні  відбулося заняття  гуртка  «Артдизайн» (керівник - Новобранна Л.В.). Студенти ознайомилися зі скарбницею народних промислів та ремесел нашої Батьківщини. Вихованці гуртка Софія Капіна та Людмила Дзіціна (3-Є курс)  підготували презентації з історії розвитку народних промислів нашого регіону, цікаво розповіли про Кролевецькі рушники та Волокитинський фарфор. У практичній частині вихованці гуртка познайомилися з технікою бісерного ткацтва та власноруч створили чудові  браслети, вкотре підтверджуючи, що у нас навчається талановита молодь,  яка пам’ятає свою історію, поважає своїх предків та примножує і розвиває свої творчі здібності та таланти.

Детальніше...

ЧОРНОБИЛЬ – СКОРБОТА ПАМ’ЯТІ ЛЮДСЬКОЇ

   38 років тому, 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській АЕС сталася найбільша і найстрашніша за своїми наслідками техногенна радіаційна аварія.
   З метою формування цілісного сприйняття проблематики Чорнобиля в історичному минулому, наслідків аварії, вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків цієї жахливої катастрофи, пам’яті її жертв здобувачі освіти Путивльського педагогічного фахового коледжу долучилися до тематичних заходів. Лабіринт пам’яті «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської» об’єднав студентів та викладачів навчального закладу у обговоренні таких актуальних питань: наслідки Чорнобильської катастрофи, чи можливий новий Чорнобиль,якими можуть бути наслідки аварії на окупованій Запорізькій АЕС, новітні інформаційні та цифрові ресурси спостереження за Зоною відчуження, стан радіації у повітрі України тощо. Всі учасники освітнього процесу, віддаючи людську подяку тим, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, долучилися до акції «І пам’ять згадкою торкає…»

Детальніше...

БІЛЬ І ГОРЕ ВІЙНИ (виховна година-реквієм)

   24 лютого 2022 року… Це дата, яка сумом лягла у душі і серця кожного українця.
   Де були, як діяли у тій страшній ситуації, що відчували…
   На ці та багато інших питань студенти 1 курсу, групи «А» (класний керівник Наталія Піщікова) надавали відповіді під час виховної години «Два роки війни, що змінили кожного», яка відбулась 28 лютого 2024 року.
   Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих на фронті колишніх випускників нашого освітнього закладу.
   Сторінки війни, на жаль, ми перегортаємо і сьогодні. І дуже хотілося, щоби наші мрії щодо швидкого подолання ворога здійснилися якомога скоріше. Разом до Перемоги!

Детальніше...

ПАТРІОТИЧНИЙ ВЕЛОПРОБІГ ОБ’ЄДНАВ ПУТИВЛЯН

   14.04.2024 року, 3 населені пункти, 35 кілометрів.
   Десятки сміливців взяли участь у велопробізі – Путивль – Харівка – Зіново – Червоне озеро.
   Загалом до велосипедної події долучилися 27 любителів двоколісних.
   Велопробіг був організований військово–патріотичним клубом «Партизан» з метою патріотичного виховання і навчанням молоді орієнтуватися на місцевості.
   В цьому заході взяли участь студенти Путивльського педагогічного фахового коледжу імені С.В. Руднєва.
   Після зими велопробіг був важким, стомилися як дівчата, так і хлопці, але всі учасники подолали 6 годин їзди на велосипедах, показали свою наполегливість та отримали позитивні емоції від природної краси нашого Путивльського краю.

Викладач предмету Захист України Микола ОСАДЧИЙ

Детальніше...

ДВА РОКИ НЕЗЛАМНОСТІ, СИЛИ ТА ВИТРИМКИ!

   У лютому 2014 року росія розв’язала війну проти України, а 24 лютого 2022-го розпочала повномасштабне вторгнення у нашу країну. Кремль планував знищити українську державу та ідентичність. Але ЗСУ — міцніші за сталь: вони дали ворогу відсіч, й вони продовжують захищати нас.
   Хронологію подій, запеклий спротив та безсумнівну віру у перемогу, яка не залишала ні на хвилину всіх нас, згадували студенти коледжу на занятті гуртка "Історичний хаб".
   Безумовно, це був надскладний шлях завдовжки в два роки. Ми, українці, плакали й переживали втрати, боролись і гострим гумором підбадьорювали себе. Ми вистояли!
   Попереду багато боротьби, але ми точно знаємо, що вийдемо з неї переможцями, бо здобули найголовніше – національну єдність заради спільної мети, незламність і віру в Україну та мужніх героїв, що боронять її кордони. Ми викарбували свій, український генетичний код, який не під силу нікому зламати.

Детальніше...

ЖИВЕ ПІД СОНЦЕМ ЛЮБОВІ ШЕВЧЕНКОВА ВЕСНА

Не поет - бо це ж до болю мало,
Не трибун - бо це лиш рупор мас,
І вже менш за все - " Кобзар Тарас"
Він, ким зайняло і запалало.
Євген Маланюк
   Постать Тараса Шевченка не є однозначною. Ми вшановуємо його за великий вклад у культуру не тільки України, яку він дуже любив і так промовисто описував, а й культуру світу. Його творчість є благороднішою частиною нашої історичної спадщини.
   Іван Франко говорив про Тараса: "Він був кріпаком - і став володарем в царстві людської культури".
Детальніше...

ЛИШ ІСТИНИ НАС РІДНА МОВА ВЧИТЬ

   Мово рідна! Ти ж - як море - безконечна, могутня, глибинна… Це єдиний скарб, найдорожче багатство, яке може здобути кожна людина.
   Навчання української мови в педагогічному коледжі спрямоване на формування особистості, яка вільно володіла б засобами мови в будь - якій мовленнєвій ситуації, додержувала правил мовленнєвого етикету.
   З метою успішної реалізації завдань мовної освіти студентів, для активного їх розумового розвитку, формування комунікативної компетентності, виховання мовної особистості викладачами циклової комісії гуманітарних дисциплін до Міжнародного дня рідної мови проведено комплекс заходів: читацька платформа «А мова – як море», лінгвістичний марафон «У тенетах суржику», філологічний вісник «Літера», організовано поетичну фотовиставку творчих робіт випускників минулих років  «Наша мова - українська», лінгвістичний флешмоб «Говорімо українською».

Детальніше...