mega888

Спорт – гармонія сили і духу

                                  Літературно-публіцистична виставка

   Спорт і здоровий спосіб життя– модний тренд будь-якої пори року. Заняття спортом дають людині не тільки міцне здоров'я, хорошу фізичну підготовку і гарну фігуру, а й формують характер, вчать долати труднощі, змушують постійно вдосконалюватися та не зупинятися на досягнутому.
   Минуло 30 років як в нашому коледжі було відкрито спеціальність Фізична культура і спорт. За ці роки в коледжі більше ніж 1000 студентів отримали цю спеціальність. Вони стали вчителями, тренерами, майстрами спорту… А з початком повномасштабного вторгнення пішли захищати Україну. Фізична культура і спорт відіграють важливу роль під час війни,  бо військові дії постійно створюють небезпеку для фізичного та психологічного здоров'я населення.Регулярні тренування допомагають солдатам бути готовими до значних фізичних навантажень, зберігати витривалість і адаптивність.
   До 30-річчя з дня заснування спеціальності в бібліотеці коледжу оформлено літературно-публіцистичну виставку «Спорт – гармонія сили і духу».  Представлені матеріали розповідають про здобутки наших викладачів та студентів протягом 30 років, а також розвиток світового та українського спорту, знайомлять читачів з видатними спортсменами, спонукають до активних фізичних вправ.

Детальніше...

Нескорені: партизанський рух на теренах України

Книжкова виставка

   22 вересня щорічно відзначають День партизанської слави України. Раніше в це свято згадували здебільшого партизанів Другої Світової війни, але, починаючи з 2014 року, та в 2022– му багато партизанів з’явилося і серед наших сучасників. Ці відважні люди протистоять озброєним солдатам на тимчасово окупованих Росією територіях, щоб якомога швидше наблизити нашу перемогу.
   День партизанської слави був заснований указом Леоніда Кучми 2001  року – 30 жовтня, «на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у Другій світовій війні», президент України підписав указ, згідно з яким це свято щорічно відзначають 22 вересня. Традиційно цього дня вітають ветеранів партизанського руху та партизанів нашого часу, дякують їм та вручають почесні нагороди.
   До Дня партизанської слави у читальному залі бібліотеки коледжу оформлено книжкову виставку  «Нескорені: партизанський рух на теренах України». Представлені на ній книжки висвітлюють становлення і розвиток партизанського руху 1941 – 1945 років в Україні, розповідають про трагічні й неймовірно тяжкі воєнні  роки на території  України. На виставці представлені також актуальні видання: збірники документів, матеріалів і свідчень учасників партизанського підпілля, документальні повісті, альбоми.
Подвиг ветеранів-визволителів додає нам сил  і наснаги у нинішній боротьбі за свободу, територіальну  цілісність України.
   Зичимо  усім Перемоги, чистого і мирного неба, щастя, здоров’я, благополуччя та запрошуємо завітати до бібліотеки! 

Завідувач бібліотеки Світлана ЗАЙЦЕВА

Твій друг – безпечний рух

   У межах національного проєкту «Безпечна країна» з 13 до 19 травня 2024 року в Україні стартував перший етап всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху, співорганізатором якого є Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП».
   Дорожньо-транспортний травматизм, за даними ВООЗ, є однією з найбільших світових проблем охорони здоров’я. Травмуються або отримують каліцтва щодня понад тисячі осіб. Ризик загинути внаслідок ДТП різниться в різних країнах, проте 70% припадає на країни з низьким та середнім рівнем доходу.
   Щороку, за різними статистичними даними, Україна втрачає в дорожньо-транспортних пригодах понад 3 тисячі своїх громадян, понад 30 тисяч травмуються. Основні причини ДТП із загиблими та травмованими: перевищення безпечної та встановленої швидкості руху; порушення правил маневрування; порушення правил проїзду перехресть; порушення правил проїзду пішохідних переходів; недотримання дистанції.

Детальніше...

23 травня ДЕНЬ ГЕРОЇВ

   Інформаційний дайджест
 

   23 травня в Україні відзначають День Героїв — борців за свободу країни, починаючи від лицарів часів Київської Русі і до учасників Революції Гідності, бійців АТО/ООС на Донбасі, нинішніх захисників України.
   Ідея пам’ятної дати, яка б вшановувала борців-героїв, зародилася в національно-визвольному русі під час Другої світової війни. Її запровадили постановою другого Великого збору ОУН у квітні 1941 року. Згодом День Героїв відзначала українська діаспора. У незалежній Україні День Героїв 23 травня стали відзначати здебільшого після нападу росії у 2014 році.

Детальніше...

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

   Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та перемогинад нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.
   Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР.  У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Детальніше...

«З Днем вишиванки»

Виставка – інсталяція

   Вишиванка в Україні – світ краси й фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, схвильована розповідь про думки й почуття людини, світ натхненних образів, що сягають давньої міфології, звичаїв і уявлень наших предків.
   День вишиванки в Україні відзначають з 2006 року щороку у третій четвер травня. Це свято покликане зберегти споконвічні українські народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, передати їх наступним поколінням.
   Особливого значення День вишиванки набуває саме зараз, коли росія продовжує повномасштабну й кровопролитну війну проти України. Ці страшні події змінили наше світосприйняття – ворог змусив нас згуртуватися, відчути гордість, що ми українці – вільні, незламні, непереможні!

Детальніше...

Подвиг… Перемога… Пам’ять

Літературно-публіцистична виставка

   Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.
   Ми приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.

Детальніше...