План заходів щодо запобігання та протидії булінгу на 2020-2021 н.р.

Детальніше...

«Проблема молоді – проблема суспільства»

Шановне студентство!


   Майбутні спеціалісти закладів освіти згідно Концепції Нової української школи повинні бути освіченими у питаннях правового забезпечення. Отже, звертаємо Вашу увагу на те, що Верховною Радою України було прийнято Закон України від  18 грудня 2018 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», зокрема вказаним нормативно-правовим актом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КупАП) та Закону України «Про освіту (далі – Закон) які направлені на удосконалення відносин у сфері протидії булінгу (цькуванню). Текст закону розміщено на офіційному веб-сайті Верховної  Ради України за посиланням.

   Кодекс України про адміністративні правопорушення: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10

   Закон України «Про освіту»: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19

 Закон України № 2657-VIII від 18.12.2018  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

Заходи, щодо протидії булінгу на ІІ семестр 2019-2020 н.р.

Детальніше...

Відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

   Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу(Кодекс України про адміністративні правопорушення)
   Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.
   Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, – тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
   Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.
   Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, – тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
 

ШТРАФИ, ЯКІ ПЕРЕДБАЧЕНО ЗА ЗНУЩАННЯ

   - Моральне чи фізичне насильство, агресія – 340-850 грн.
   - Дії з особливою жорстокістю, повторне порушення – 850-1700 грн.
    - Приховування вчителем факту цькування – 1700-3400 грн, або виправні роботи строком до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.
   Якщо правопорушення вчинили неповнолітні до 16 років, штраф сплачуватимуть батьки.

 

Затверджено порядок реагування на випадки булінгу

Детальніше...

НОВИЙ ЗАКОН, НАПРАВЛЕНИЙ НА ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ, ПЕРЕДБАЧАЄ ЧІТКІ АЛГОРИТМИ ДІЙ У ВИПАДКУ ЦЬКУВАНЬ

   Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, викладачам, психологу, соціальному педагогу або безпосередньо директору закладу.

   Дитина може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей, до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді, до Національної поліції або Центру надання безоплатної правової допомоги.

   Якщо свідком булінгу став педагог або інший працівник закладу, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.
   Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Директор має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу. Надалі директор має скликати засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслити подальші дії.
   Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
   До складу такої комісії можуть входити педагоги, психолог, соціальний педагог, батьки постраждалого та «булера», керівник закладу та інші зацікавлені особи.
   У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.
 
   «Якщо є питання, чи хтось потребує підтримки чи поради з питань протидії булінгу, можна звернутись за консультацією на Національну дитячу гарячу лінію: 116 111 (з мобільного) або 0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів). Дзвінки безкоштовні та конфіденційні».

Більше статей...

  1. Булінг - це ...