Народне мистецтво є творчістю народу, джерелом пізнання його історії та культури. Одним з видів народної творчості є ткацтво – найдавніше ремесло, яким займалися українські жінки. Вони передавали свою майстерність з покоління в покоління, вдосконалюючи надбання, зберігаючи тільки цінне та високохудожнє. Так утворилась скарбниця народної творчості.
Відомою майстринею художнього ткацтва є Ганна Василащук, твори якої відомі не лише в Україні, а й за її межами. Ганна Василівна відзначена Державною Премією імені Тараса Григоровича Шевченка. ЇЇ твори й досі вражають винятковою технічною досконалістю, глибоким знанням народної орнаментики та колористики, майстерністю виконання та відтворенням високого естетичного змісту.
З нагоди 100-річчя від дня народження Ганни Василівни Василащук викладачем Іриною Красовською була проведена виховна година для здобувачів освіти «Від ремесла до творчості». Під час заходу студенти ознайомились з особливостями розвитку ткацтва в Україні, творчістю народних умільців-майстрів, зокрема Ганни Василащук.
Кажуть, той народ не має майбутнього, який не пам’ятає свого минулого. Наші пращури були надзвичайно талановитими, працьовитими і залишили нам унікальну спадщину, якою ми повинні пишатися, зберігати її й шанувати.