Викладачами секції соціально-економічних дисциплін рамках проведення Тижня права було проведено широку правоосвітню та правовиховну работу, спрямовану на підвищення рівня правової культури та виховання правової свідомості студентської молоді, батьків.
Протягом 02-08 вересня в Путивльському педагогічному коледжі проходили різноманітні інформаційно-просвітницькі заходи з питань забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, запобігання їх порушенням з метою підвищення рівня правової культури та виховання правової свідомості студентської молоді.
5 вересня для студентів 3-х курсів дискутували на тему «Мораль, право, політика та громадянське суспільство».
Завдання заходу - сприяти становленню активної позиції молоді щодо реалізації прав і свободи людини; створити умови для набуття студентами досвіду громадянської дії, демократичної поведінки та конструктивної взаємодії. .
З метою формування правової свідомості і підвищення рівня моральної культури студентської молоді була проведена інформаційна година «Особиста відповідальність – пріоритетна риса громадянина» для перших курсів. Студенти були ознайомлені правами і обов’язками студентів коледжу та іншими нормативними документами.
В фойє коледжу будо оформлено інформаційний стенд «». Студенти у доступній та невимушеній формі мали можливість пригадати основні права та обов'язки людини та громадянина.
В бібліотеці коледжу було оформлено книжкову виставку з правової тематики.
Викладачем Мазіною Н.М. було оновлено матеріали стенду «Закон і ми». З метою реалізації Програми правової освіти населення на постійній основі діє усний журнал «Закони України: Вивчайте! Знайте!», у якому висвітлюється новини українського законодавства. Основна мета такої форми роботи – реалізація конституційного права кожного громадянина України в доступі до джерел офіційної правової інформації шляхом використання правової бази даних «Законодавство України», глобальної мережі Інтернет, а також створенні інформаційного орієнтиру у світі права і закону.
Курсові керівники провели правоосвітній всеобуч для батьків під загальною назвою «Правова культура молоді». Обговорювались такі питання: проблема злочинності серед молоді та шляхи її подолання, виховання правової культури молоді, права та обов'язки студентів коледжу тощо.
Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості студентів у вивченні правових дисциплін. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати творчі здібності студентів, поглиблювати та розширювати знання про їхні права. Робота щодо формування правових відносин продовжується і сприяє розширенню правових знань учасників освітнього процесу, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.
Голова ПЦК соціально-економічних
дисциплін Стьопочкіна Ю.О.