9 грудня 2023 року Україна відзначила 160 років від дня народження Бориса Грінченка – особистості, наділеної незламною силою волі, полум’яною любов’ю до рідного краю, до дітей та рідкісним талантом. Його ім’я «щодня було на вустах у тисячі людей, то тут, то там – скрізь по Україні, бо в яку тільки сферу українознавства не заглянеш, зустрінеш Бориса Грінченка», – писав про нього Іван Липа.
Борис Грінченко народився на хуторі Вільховий Яр на Харківщині (тепер Сумської області) у збіднілій дворянській родині. У 1881-1894 роках Борис Дмитрович вчителював у народних школах у селах на Харківщині, Сумщині, Катеринославщині. Ці роки остаточно сформували його як педагога,літератора, науковця, громадського діяча. Тоді були написані його найвідоміші прозові твори, видані поетичні збірки, укладені підручники для дітей з української мови, за якими навчалося не одне покоління українських дітей.
Видатний педагог найбільше любив українські народні казки, збирав їх та занотовував, перекладаючи із прози на віршову мову, бо вважав, що читати віршем казки і легше, і цікавіше; таку казку швидше і напам’ять вивчити. Збірка його найкращих віршованих казок «Книга казок віршем» вперше була надрукована ще у 1894 році у Львові.
Саме в цей казковий світ поринули учнів 3-Б класу Путивльського ліцею № 2 на занятті з практики «Казки Бориса Грінченка», яке провела студентка-практикантка 3 курсу, групи «А» Анна Безверха (керівник Наталія Піщікова).
Подорожуючи країнами Людяності, Дружби, Мрій та бажань, діти знайомились із казками «Могутній комар», «Дурень думкою багатіє» та «Сірко», які були представлені у вигляді аудіоказок. А визначити їх мораль, що навчає учнів цінним життєвим урокам, допомогли дидактичні ігри у застосунку LearningApps.orgта створення асоціативного куща бажань.