Плине час, як стрімкі води сивого Дніпра-Славути. Минають роки, десятиліття.. Але ніколи не погасне в серцях глибока шана до яскравого сузір’я полум’яних борців за народне щастя, до геніїв, що віддали свій талант рідній Батьківщині.
9 березня 1814 року загорілася на українському небосхилі ще одна зірка. Народився у родині кріпаків на Черкащині геній надзвичайно широкого діапазону. Такими словами розпочалася літературно-музична композиція “Вінок Кобзареві», де поєдналися три види мистецтва: мелодія, танець, слово… І це невипадково, адже в такий спосіб студенти нашого коледжу виразили велику шану Тарасові Григоровичу Шевченку - просвітителю української нації, талант якого могутніми і чистими потоками влився в неосяжний океан світової культури, коштовними перлами збагативши скарбницю загальнолюдських здобутків.
Третє століття виходять у світ його книги. Список перекладачів, популяризаторів творчості Шевченка зростає. Захоплюються Кобзаревим словом і наші вихованці.
З великою насолодою читали напам’ять не тільки українською, а й англійською мовою невмирущі твори поета.
Найвище ж щастя й безсмертя творця – це пам’ять нащадків. Танцювальну композицію «Танок на полонині» присвятив великому генію колектив «Колорит» Путивльського районного центру позашкільної роботи.
Мартиненко Катерина (1-Б), Дзекунов Вадим (1-А), Гудимов Кирило (3-Б) майстерно виконали пісні на слова Т. Г. Шевченка. Це своєрідні музичні дарунки на знак великої шани Кобзареві.
Завершальним акцентом стала пісня «Оберіг» у виконанні тріо, що возвеличила великого Кобзаря.
І живе наш Тарас в кожній хаті,
З нами словом живим розмовляє.
Є в Шевченка народження дата,
Дати смерті в Шевченка немає.