mega888

Скажемо булінгу - НІ! Коли жертвою стає педагог!

   Жертвами булінгу бувають і викладачі. Педагоги вже говорять про появу нового типу дітей – психологічних кілерів.
Після прийняття Закону про булінг в Україні відбулося декілька судових проваджень про булінг, спрямований на вчителів.
   Щодо першого такого випадку правоохоронці повідомили: «Булінг проявлявся в систематичних образах і психологічному тиску з боку учня на вчителя. Учня визнали винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого Кодексом України про адміністративні правопорушення (частина 3 статті 173-4: «Булінг учасника освітнього процесу»). Суд зобов'язав матір неповнолітнього сплатити штраф у розмірі 850 гривень.
   Закон про булінг (так його скорочено називають, а повна назва – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» від 18.12.2018 року) стосується не тільки здобувачів освіти. Його дія поширюється на:
·                вчителів,
·                адміністрацію шкіл, інших працівників шкіл,
·                вихователів, інших працівників садочків,
·                освітян позашкілля,
·                працівників закладів вищої освіти,
·                дошкільнят,
·                студентів,
·                батьків учнів/студентів/вихованців/гуртківців.
   Що робити, коли вас булять?
   1.           Зрозумійте, що ви – жертва булінгу. Відмовки «це стається з усіма», «діти є діти» та «не варто на таке звертати уваги» не допоможуть, ситуації не змінять і вам ніяк не зарадять. Перше, що ви маєте зробити – чітко зрозуміти, що над вами відверто знущаються.
   2.           Не панікуйте та не «ховайтеся в собі». Вам необхідно поговорити про це з рідними або колегами, але без висновків – просто поділіться своїми емоціями та переживаннями. Одному важко побороти почуття приниження. Пам’ятайте: булінг педагогів – точно не привід соромитися.
   3.           Визначте, хто з дітей – лідер (зокрема, й лідер булінгу щодо вас). Спробуйте налагодити з ним контакт. Булінг педагогів часто починається з того, що дитині потрібно встановити свій авторитет серед однолітків. І вона обирає найлегший, на її думку, спосіб: знущатися з викладача. Можливо, варто більше уваги приділити цій дитині: спитати на перерві, як в неї справи, поцікавитися, який фільм їй сподобався з останніх. Важливо потоваришувати з дитиною – підлітку досить важко булити того, з ким у нього є певний зв’язок. Інколи навіть проста усмішка на занятті може стати кроком до примирення.
   4.           Влаштуйте для студентів конкурс чи змагання на заняттях, спробуйте направити їх цікавість, сили та енергію на здорову конкуренцію.
   5.           Організуйте клуб інтересів – дійсно цікаву програму обговорень сучасних фільмів, книг, серіалів, подій, щоб знайти для дітей спільні теми та об’єднати їх довкола чогось іншого, аніж навчання чи булінг викладачів.
   6.           Встановить чіткі правила гри – разом зі студентами створіть свій кодекс поведінки та взаємної поваги в групі. Якщо хтось порушуватиме цей кодекс – він потрапить у немилість до всіх.
   7.           Встановіть відеоспостереження в групі, якщо дозволяють кошти та адміністрація. Це допоможе в гострих ситуаціях запобігти випадкам булінгу та стримати дітей.
   8.           Будьте в постійному діалозі з колегами та адміністрацією, тримайте їх в курсі ситуації.