Поради щодо підвищення самооцінки

⇒   Пам'ятайте про свої позитивні якості замість того, щоб запам'ятовувати погане.
⇒   У всьому, що ви робите, намагайтеся знайти по­зитивні аспекти. Привітайте себе з цим успіхом.
⇒   Пробачайте свої помилки. Ми можемо ставити­ся до себе досить суворо, але все-таки робимо їх.
⇒   Визнайте свою помилку й адекватно компенсуйте збиток.
⇒   Не перекладайте провину на інших — це ознака безсилля. Так само не вдавайтеся в крайнощі, обвинувачуючи в усьому лише себе.
⇒   Учіться любити своє тіло.
⇒   Дійте так, ніби ви були непереборним, легким у спілкуванні, винятково розумним, гідним любо­ві та інших радощів життя, і ви будете таким.
⇒    Шукайте і приймайте допомогу, підтримку й пораду, коли потребуєте цього.
⇒   Поводьтеся з собою добре. Ваша самоповага ніколи не підніметься на щабель розвитку, якщо ви не будете ставитися до себе належним чином.
⇒   Пам'ятайте: той, хто любить себе, виглядає краще, має прекрасне здоров'я й чуйно ставиться до людей, які довкола.
⇒   Відмовтеся від переконання, що ви — «безнадійний випадок» і «невдаха», якого «ніхто не лю­бить». Якщо ви думаєте так, то це може стати істиною, тому що ви самі переконуєте в цьому інших.
⇒    Учіться слухати, на даючи оцінок і не роблячи порівнянь.
⇒   Умійте сказати «ні». Найчастіше ми занадто швидко погоджуємося зробити те, про що нас про­сять, боячись несхвалення чи гніву з боку інших людей чи вважаючи себе «гарним» лише тоді, коли поступилися комусь, щоб зробити приємність.
⇒   Відмовтеся від балаканини, скарг, бажання помсти, від усіх неспроможних прагнень, що підри­вають вашу цілісність і особисту силу.
⇒   Пам'ятайте, що ви недосконалі — і це прекрасно! Ви — людина, яка може помилятися й виправ­ляти свої помилки. Досконалість недосяжна, а наявність деяких вад буває привабливішою і при­родною.
⇒   Визнайте себе таким, який ви є, — унікальним, оригінальним, людяним. Живіть сьогоденням — і ви отримаєте більше задоволення від життя