ЩО ТАКЕ ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО ЗГІДНО З ЗАКОНОМ УКРАІНИ?

Якщо Ви постраждали або стали свідком домашнього насильства щодо своїх близьких, рідних, знайомих, зверніться за допомогою! Ваша небайдужість може врятувати життя!
    Відповідно до  Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 2017 року  домашнє насильство - це діяння/бездіяльність між членами сім’ї або родичами, зокрема між колишнім подружжям, незалежно від того, чи зареєстровано їх шлюб та чи проживають вони спільно.
    Щодо реалізації даного Закону України були затверджені такі нормативно-правові документи, на які Ви можете опиратися:
- постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» (ресурс доступу http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/654-2018-%D0%BF);
- постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі»(ресурс доступу http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/655-2018-%D0%BF);
- постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» (ресурс доступу http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/658-2018-%D0%BF);
- наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Методичних рекомендацій  щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами» (ресурс доступу https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-metodichnih-rekomendacij-shodo-viyavlennya-reaguvannya-na-vipadki-domashnogo-nasilstva-i-vzayemodiyi-padagogichnih-pracivnikiv-iz-inshimi-organami-ta-sluzhbami)

Примірний перелік
організацій та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких слід
звернутися у випадку домашнього насильства

Організації та установи до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства:
·            До територіального органу поліції або за телефоном 102.
·            До центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоці.
·            До управління сім'ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій.
·            До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.
·            До практичногопсихолога, соціального педагога, курсового керівника тощо.
·            До близької людини.
·            На телефони «Гарячих ліній».

Безкоштовні телефонні «Гарячі лінії»

Національна дитяча «гаряча лінія» Центру «Ла Страда- Україна»:
0-800-500-333 (для дзвінків з мобільного)
    Дзвінки на лінію - безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх операторів.
    Консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники.
    Національна «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству (консультації юриста, психолога, соціального педагога):
116-123 (цілолобово та безкоштовно з мобільних телефонів),
0-800-500-225 та 116-111
    Можна отримати інформацію про організації та установи, до яких слід звернутися у конкретній ситуації, про перелік документів, які необхідно підготувати для звернення, поради щодо правильного їх складання, підтримку психолога анонімно у телефонному режимі, консультації та рекомендації юристів щодо конкретної ситуації.
    Омбудсмен з прав дитини в Україні Микола Миколайович Кулеба:
(044) 255-64-50
    Єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги:
    Зателефонувавши зa номером 0 800213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів), можна отримати такі послуги:
· інформацію про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини, та установи, які опікуються відповідними питаннями;
· безоплатну правову допомогу дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах;
· правові консультації;
· зв 'язатися з усіма центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги; отримати інформацію про їх місцезнаходження, контактні номери телефонів, інші засоби зв 'язку.