Останні новини

СЕСІЯ: ПРОЧИТАЙ І ПЕРЕДАЙ ДАЛІ

   До першого іспиту залишилося кілька днів: близькість сесії заперечувати більше неможливо. Якщо до цього ще якось можна було відкласти підготовку, то тепер настав критичний момент. Отже...

ПІДГОТОВКА

   Найголовніша складова успішної сесії – це, звісно, підготовка. Чітко виокреми час на опрацювання білетів, склади графік, пошукай допомоги у старших курсів. Заклавши міцний фундамент, отримати високий бал буде не так складно.

   1. Мотивуй себе правильно.

   Всього-на-всього розклади смаколики у книжці і, поступово читаючи, їж. Уже хочеться читати. Але не захоплюйся їжею: коли активно працює шлунок, реакції нервової системи значно притуплюються.

   2. Розділяй і володарюй.

   Розділи всі білети на кількість днів, яка залишилася до “випробування”. Вчи блоками (один день ─ один блок), а останній день залиш для повторення. Ця техніка працює навіть якщо ти не ходив на лекції: просто знайди час та вчи. Пам’ятай лише, що вся інформація “устаканиться” аж на третій день.
   Якщо ж час для тебе – розкіш, опановуй скорочитання.

   3. Пиши шпаргалки.

   Механічна пам’ять у людини дуже сильна, тож ти краще засвоюєш матеріал, записуючи щось або ж накидаючи шпаргалки. Використовувати їх не обов’язково і навіть украй небажано, але ж ми тільки готуємося. Для шпаргалки краще використовувати різнокольорові ручки. Така “каляка” формує так званий психологічний “якір”.
   Вдавайся також до інших вправ для кращого запам’ятовування. Наприклад, асоціюй потрібні дати або імена з родичами, уявляй картинки до тексту.

   4. Щоб довго не спати – спи недовго.

   Випий кави і засни на 15 хвилин. Дія кофеїну зазвичай починається через 20 хвилин після кави. До цього часу можна встигнути зарядитися силами у сні. Головне ─ поставити будильник і не спати більше 25 хвилин: через півгодини настає стадія глибокого сну. Перервавши її, відчуєш себе вкрай розбитим.
   Інші способи: зелений чай із лимоном і медом.

   5. Жуй, щоб згадати.

   Просто жуй. Жувальні рухи активізують процес підготовки до перетравлення: виділяється речовина інсулін, і ти стаєш бадьорішим. Однак там є ще одна фішка. Перед екзаменом жуй жуйку того ж смаку, як ту, коли готувався. Це простимулює пам’ять.
   Тому паралельно радимо жувати вітамін С, В: вони піднімають настрій. До раціону також включіть:
·  молоко і рис (впливають на вироблення  “гормону щастя” серотоніну);
·  рибу (містить цінні жирні кислоти, що покращують пам’ять і зір);
·  броколі (багате на фолієву кислоту, яка підтримує кістковий мозок);
·  боби (для гарного травлення, щоб не запороти іспит);
·  горіхи (містять антиоксиданти, корисні для серця).
До речі, від бананів ендорфінів стає більше, ніж від шоколаду.

   6. Одна голова – добре, а дві – краще.

   Можна готуватися до іспитів удвох. Такий має свої переваги, за умови, що до цього ставитися серйозно і сумлінно. Вчитися разом не варто ─ краще розділити питання, а от повторювати бажано удвох.  Хтось грає суворого викладача, а хтось ─ сумлінного студента. Це краще робити за день до іспиту.

В АУДИТОРІЇ

   7. Опирайся на досвід інших.

   Якщо ти це читаєш, ти, напевно, не з тих, хто йде першим. Намагайся дізнатися у тих, хто склав іспит, усе можливе. Бувають випадки, коли у викладача поганий настрій: дізнайся, як не стати подразником. Або ж, може, він категорично відреагував на чиюсь відповідь. Не піддавайся на провокації і будь уважним. Від цього залежить твоя оцінка.

   8. Іди відповідати, коли заспокоїшся.

   У студентів існує безліч різних повір’їв, щодо того, яким за рахунком іти відповідати на іспиті. Найпоширеніше з них: першими йдуть відмінники, останніми ─ двієчники. Психологи радять відповідати лише тоді, коли у тебе з’явиться внутрішній спокій.
   Найпростіше заспокоїтися завдяки дихальним вправам: п’ять-шість глибоких вдихів і видихів, завдяки яким мозок отримає велику кількість кисню. При вдиху думати ─ “я”, при видиху – “розслабляюся”.

ПЕРЕД ВИКЛАДАЧЕМ

   9. Звертайся до викладача по імені та по батькові.

   Викладачеві завжди приємно, коли студенти знають, як його звуть, тому звертатися до нього потрібно на ім’я та по батькові. Американський письменник і психолог Дейл Кернегі вважав, що ім’я – це найприємніше слово для більшості людей. Як це не дивно, але половина студентів навіть не знає, як звуть викладачів.

   10. Відповідай упевнено навіть тоді, коли сумніваєшся у правильній відповіді.

   Кажуть, впевненість і завзятість міста беруть. Існують навіть платні курси набуття впевненості. В Америці тобі запропонують знайти спільну мову з конем і осідлати його. В Японії  ─  написати пісню про свою роботу, а потім проспівати її, стоячи посеред багатолюдної вулиці. Можеш потренуватися за закордонним зразком.
 

ЩАСТИ ВАМ!!!