ЕМОЦІЇ ПЕРЕПОВНЮЮТЬ!

Набуття досвіду, радість спілкування, відкриття нових «Я», розуміння співрозмовника, використання набутих знань під час практичної діяльності – саме таким запам’ятають літо 2022 року студенти 3 курсу спеціальності Початкова освіта.
   Після багаторічної перерви була відновлена літня практика здобувачів освіти Путивльського педагогічного фахового коледжу  на базі ліцеїв нашого міста та Сумської спеціалізованої школи № 17.

Підготовка студентів до проведення занять з дітьми відбувалася у формі відеоконсультацій, індивідуальних бесід.

Так, під час попередньої роботи з практикантами був складений орієнтований план щодо їхньої майбутньої діяльності. Загальний час був розподілений  за тематичними тижнями, кожен день якого «відчиняв  дверцята» у дивовижний світ пригод. Завдяки вміло організованій роботі здобувачі освіти мали змогу відчути себе не лише справжніми лідерами своїх команд, але й надавати та отримувати допомогу від своїх одногрупників.
   Сумісна робота студентів дозволяла більш якісно готувати кожен День практики. Діти із задоволенням ставали активними учасниками  захоплюючого процесу ознайомлення з професіями, поринали у мандри материками,  проявляли себе у мистецтві. Наші практиканти змогли привернути до себе увагу допитливих дітлахів. Доказом цього була  їх участь у виконанні інтерактивних та творчих завдань, активне спілкування.

Чи потрібна літня практика для наших студентів? Чи буде вона корисною в науково-практичній діяльності майбутнього педагога?
   Відповідь – однозначно.
   Адже через тісне невимушене спілкування  з дітьми студенти мають змогу поглибити свої знання з психології, педагогіки, педагогічної майстерності, предметних методик; для більш цікавого проведення практики здобувачі освіти, спираючись на особисту зацікавленість членів своєї команди, активізують пошукову самостійну діяльність щодо збору необхідної інформації. Така діяльність сприяє самовдосконаленню особистості: відповідальність, зосередженість, витримка…
   Як відзначають самі студенти: емоції переповнюють! Діти – вони такі справжні! Вони довіряють дорослим свої мрії, сподівання…Нам було цікаво, а головне – корисно!

Завідувач навчально-виробничої практики Наталія ПІЩІКОВА