КРИМСЬКІ ТАТАРИ: 80 РОКІВ ПАМ'ЯТІ ТА СПРОТИВУ

18 травня в Україні та світі згадують про жертв депортації кримськотатарського народу з Криму у 1944 році. У цей день з півострова відправили перший ешелон кримських татар. Це стало причиною масових смертей кримських татар, основну частину яких складали люди похилого віку, жінки та діти.
   12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію кримських татар геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
   Студенти нашого коледжу долучилися до вшанування пам'яті про жертв депортації. Під час заняття гуртка "Історичний хаб" дізналися про історію та традиції корінного народу України - кримських татар, згадали видатних особистостей, отримали відповіді на запитання про взаємини українського та кримськотатарського народів. Особливо чутливим моментом стало порівняння геноциду 1944 року з геноцидом, який нині чинить росія щодо українців. Дві епохи - один злочинець! Злочин геноциду має бути засуджений і покараний!
   "18 травня ми всі - кримські татари!" - таким був підсумок заняття.

Голова ЦК соціально-економічних та мистецьких дисциплін Тетяна НАЗАРЕНКО