mega888

ПЕРВИННА ПРОФСПІЛКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ


 
   Згідно із Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», на підприємствах, в установах, організаціях можуть створюватись професійні спілки.
   Метою діяльності профспілок є здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.
   Членами профспілок можуть бути особи, які працюють на підприємстві, в установі, організації,  фізичні особи, особи, які забезпечують себе роботою самостійно, особи, які навчаються в навчальному закладі.
Саме з цією метою, в Путивльському педагогічному фаховому коледжі була створена Первинна профспілкова організація студентів (далі – ППО студентів). Вона є громадською організацією і об’єднує близько 50% студентів.
   Первинна профспілкова організація студентів - це добровільна неприбуткова громадська організація студентів Путивльського педагогічного фахового коледжу, метою якої є представництво, здійснення та захист навчальних, соціально-економічних прав та інтересів членів своєї організації. Членом профспілки може стати будь-який студент коледжу денної форми навчання, який визнає Статут профспілки працівників освіти і науки України, подав заяву на вступ та регулярно сплачує профспілкові внески.
   Вищим органом профспілкової організації студентів профспілкова конференція. Безпосереднє керівництво роботою профспілкової організації здійснює профспілковий комітет. 
   Роботою профспілкового комітету керують голова та члени профкому, які обираються конференцією на термін повноважень профспілкового комітету.
   Профспілковий комітет здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства України, Статуту Профспілки працівників освіти і науки України, Положення про Первинну профспілкову організацію студентів Путивльського педагогічного фахового коледжу та рішень вищих профспілкових органів.
   Наша організація може впевнено запропонувати кожному з ВАС, наші шановні студенти, свою підтримку та захист. Для цього ми маємо все: досвід і права, сильну і згуртовану команду, а  законодавство
України надає широкі повноваження, зокрема щодо контролю за додержанням адміністрацією умов навчання в коледжі, проживання та побуту студентів у гуртожитку.
 
         Напрямки діяльності ППО студентів:
 
   • Організаційно-масова комісія (оформлення профспілкової документації, підготовка та проведення профспілкових зборів, конференцій; постановка на профспілковий облік; розвиток та зміцнення студентського руху профкому; заохочення та преміювання студентів за активну роботу у житті коледжу).
   • Комісія з питань захисту соціальних прав студента (надання матеріальної допомоги; сприяння оздоровленню та відпочинку студентів; надання консультативної допомоги та інформування студентів про їх права та обов’язки; надання новорічних подарунків студентам соціально незахищених категорій; збір інформації про недоліки навчального процесу та системи оцінювання знань, шляхом спілкування з безпосередніми учасниками процесу; розробка пропозицій по удосконаленню побутових умов, навчального процесу та системи оцінювання знань, подання розроблених пропозицій адміністрації навчального закладу).
   • Житлово-побутова комісія (участь у вирішенні питань стосовно проживання у гуртожитку; поліпшення умов проживання у гуртожитку; здійснення взаємодії між адміністрацією гуртожитку в питаннях поселення, проживання та побуту мешканців; надання допомоги у поселенні студентів у гуртожиток.)
   • Комісія культури і спорту (сприяння в організації проведення культурно-масових та спортивних заходів у коледжі; надання допомоги в організації змагань, конкурсів тощо; підготовка списків учасників заходів та переможців конкурсів, олімпіад, змагань до заохочення/нагородження).
   • Ревізійна комісія ( контроль за роботою профспілкового комітету студентів, його комісій; розгляд скарг та зауважень студентів, вирішення конфліктних ситуацій між членами профспілки та профспілковими органами.

НАВІЩО СТАВАТИ ПРОФОРГОМ? 
ЗНАХОДИТИСЯ В ТІНІ ЧИ СТАТИ ЛІДЕРОМ?
 
   При вступі до коледжу кожний студент повинен визначити своє місце в групі: чи знаходитись йому в тіні групи та успішно навчатись або ж спробувати стати лідером та повести людей за собою, захищати їх права, спілкуватись з цікавими людьми, бути в курсі всіх культурних та спортивних заходів.
   Профорга обирає група, і ніхто не заважає Вам сказати, що Ви маєте бажання ним стати. Профорг обирається більшістю голосів.
   Серед головних завдань профорга групи – захист прав студентів у випадках відрахування, вирішення конфліктів з викладачами, проблеми у гуртожитку тощо. Також профорг повинен виявити в групі таланти і сприяти їх участі в різноманітних заходах. Талантів зазвичай багато: хтось вміє малювати, хтось танцює, співає, володіє музичними інструментами, спортсмен, або просто бажає брати участь в житті групи (і не тільки) і може видати стіннівку або пише вірші. Профорг має змогу просто організовувати виходи групи на різноманітні заходи не тільки в коледжі, а й за його межами.
   Профорг має можливість спілкуватися з цікавими та креативними людьми, планувати та організовувати заходи, представляти інтереси групи, профорг – завжди в курсі всіх заходів, які проводяться в коледжі. 
Як доводить практика, активні профорги закінчуючи навчальний заклад, стають керівниками, оскільки проходять школу лідера. 
   Тому не вагайся – вступай в профспілку, стань лідером!
 
Профорг групи та його обов’язки:
 
   Профорг – це відповідальний, комунікабельний та активний студент або студентка, які підтримують зв'язок між групою та профспілковим комітетом коледжу. Його обов’язки:
   • пояснювати студентам цілі та завдання, права, обов’язки та переваги членів профспілки;
   • здійснювати постановку та вести облік членів профспілки;
   • вести облік соціального стану студентів групи (сироти, чорнобильці, інваліди, студенти з багатодітних сімей, студенти з дітьми);
   • інформувати студентів про культурно-масові заходи та акції, які проводяться в коледжі та на його території;
   • разом зі старостою групи піклуватись про виконання студентами правил внутрішнього розпорядку коледжу, гуртожитку тощо.
 
Як обирається профорг групи:
 
   • профорг групи обирається серед членів профспілки групи на профспілкових зборах групи відкритим голосуванням за наявності на засіданні не менше двох третин членів профспілки групи;
   • профспілкові збори групи проводяться у перший тиждень кожного місяця;
   • за результатами зборів складається та заповнюється протокол, який подається до профкому коледжу.
 
Профорг групи може бути переобраний у випадках:
 
   • з ініціативи профкому;
   • за вимогою 60% членів профспілки групи;
   • з ініціативи профгрупорга групи (при його бажанні полишити дану посаду тощо).