афротурист

Пам'ятаємо минуле заради майбутнього

Пям'ятаємо минуле заради майбутнього

     Болісною раною в історії українського народу залишилась Друга світова війна. Про неї можна говорити багато, але її хочеться забути водночас. Війна – це мільйони людських жертв, спогади старшого покоління про жахливу розруху, голод, біль і страх. Ніколи ці події не зітруться з пам’яті людей, котрі стали свідками війни. Пройшовши випробування війною, вони стали загартованішими, мудрішими, сильнішими духом. Хочеться, щоб про добрі справи наших визволителів, дідусів, прадідів знали не лише ми, а й уся Україна.

     70 років минуло від того грізного часу та пам’ять про подвиг наших земляків назавжди залишиться в наших серцях.
      
З метою увічнення подвигу українського народу у Другій світовій війні, вшанування пам’яті загиблих у боротьбі за свободу України, продовження традицій шанобливого ставлення до ветеранів війни в м.Сумах відбувся обласний конкурс волонтерських загонів «Ветеран живе поруч». Конкурс проводиться з метою виховання в учнівської та студентської молоді почуття патріотизму. Він був приурочений до відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

 

   
     Учасники конкурсу – волонтерські загони загальноосвітніх шкіл, шкіл-інтернатів, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації навчальних закладів Сумської області.
     Путивльський педагогічний коледж представив волонтерський загін  під керівництвом викладача шкільної педагогіки та окремих методик Кириченко Людмили Михайлівни та за підтримки викладачів соціально-економічних дисциплін Назаренко Т.В., Мазіної Н.М., Стьопочкіної Ю.О.       В ході підготовки до конкурсу волонтери досліджували та зберігали історичні пам’ятки, спогади учасників Другої світової війни, виступили ініціаторами та взяли участь у акції з упорядкування та збереження пам’ятників, меморіальних комплексів, присвячених Другій світовій війні; проводили роботу щодо створення нових та поповненню новими експонатами існуючих музеїв, здійснювали науково-дослідницьку, історико-краєзнавчу та пошукову роботу невідомих сторінок та подій Другої  світової війни із встановленням імен загиблих та безвісти зниклих воїнів. Матеріали конкурсу містили звіт про волонтерську роботу, свідчення ветеранів, солдатських вдів про участь у боях Другої світової війни, спогади героїв-земляків, світлини, що засвідчували діяльність волонтерської організації, матеріали та відеоматеріали про організовані в коледжі заходи з ветеранами, солдатськими вдовами, співпрацю з ветеранськими громадськими організаціями. 

 

   


     
 
Компетентне журі визнало переможцем у номінації «Волонтерський загін вищого навчального закладу» наш педагогічний коледж. Ми були кращими!     Щиро вітала нас, переможців волонтерських загонів області директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Попова Олена Іванівна, вручила Диплом за зайняте І місце, цінний подарунок, зичила подальших успіхів у волонтерській діяльності.

     Усе далі відходять грізні і важкі роки Другої світової війни. Але не згасає пам’ять  про тих, хто приніс на вівтар свободи найдорожче – життя, здоров’я. Шануймо, пам’ятаймо їх!

 
 
 
sadiogorod.net