афротурист

Останні події

Вчимося бути толерантними

 

   Толерантності потрібно вчитися і можна навчитися. Хоча, на жаль, в Україні, як і у багатьох інших країнах світу, бракує пошани до сповідників іншої віри, до неповноправних і недужих, до політичних опонентів, до сусіда, який не те сказав. І саме Міжнародний день толерантності спонукає нас задуматись про необхідність сприймати думки без агресії, погляди та ідеї, які не збігаються із власними, про терпимість до чужого способу життя, релігійної, національної й культурної належності, мови, звичаїв, цінностей, почуттів, фізичного і психічного стану, зовнішнього вигляду.
   Щороку 16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності (International Dayfor Tolerance). Саме цього дня 1995 року на 28-й Генеральній конференції ЮНЕСКО було одностайно прийнято Декларацію принципів толерантності, в якій зазначено: «Толерантність - означає повагу, сприйняття та розуміння різних культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті і переконань. Це не тільки моральний обов'язок, а й політична та правова потреба. Толерантність – це те, що уможливлює досягнення миру, сприяє переходу від культури війни до культури миру».
   До Міжнародного дня толерантності у Путивльському педагогічному коледжі була проведена акція «Толерантність врятує світ», мета якої - повага, сприйняття та розуміння різних культур, форм самовираження та самовиявлення людської індивідуальності. У холі навчального закладу студентів зустрічали усміхнені волонтери та представники психологічної служби з  пропозицією дати відповідь на запитання «Що треба зробити, щоб населення нашої країни стало толерантним?». Студенти та викладачі коледжу були активними учасниками і отримали в подарунок буклети  «Вчимося розуміти та поважати інших».
 

     16 листопада для студентів 1-2 курсів в актовій залі  відбулася година спілкування «Толерантність врятує світ», метою якої – формування ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки, звичок; виховання чуйності, взаємоповаги, людяності, терпимості і небайдужості. Протягом виховного заходу  студенти брали участь у різних вправах: «Асоціативний ряд», «Кошик яблук», «Аркуш паперу», «Квітка толерантності». Анкетування «Чи толерантна я особистість?» засвідчило, що студенти розуміють такі поняття, як «толерантність» та «інтолерантність».
   Крім того, курсовими керівниками 1-4 курсів та психологічною службою були проведені виховні години, тренінгові заняття на тему «Толерантність у нашому житті», на яких студенти мали змогу ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові.
   Толерантність – це привілей сильних і розумних, які не сумніваються у своїх здібностях просуватися на шляху до істини через діалог і різноманітність думок та позицій, які не бояться загубити індивідуальність і які вміють поважити інших.
    Отож, варто замислитися над цим і зробити себе і світ хочб на краплину добрішим та толерантнішим.
   Єднаймося! У нас одна держава. Усі разом дбаймо про наш дім – ім’я якому - Україна!
 

 

У вас недостатньо прав для додавання коментарів.
Можливо, вам необхідно зареєструватися на сайті.

sadiogorod.net